Covid rozkłada szpital.

Dzisiaj w TVN 24, w programie Czarno na Białym, zostanie wyemitowany reportaż ze Szpitala Powiatowego w Sochaczewie. Ze zwiastuna zaprezentowanego przez tę stację można odnieść wrażenie, że w szpitalu panuje totalny bałagan, a jego personel nie przestrzega zasad związanych z epidemią koronowirusa.

Jak wynika z naszych informacji materiał został nagrany ukrytą kamerą przez ratownika medycznego z Płocka, który przywiózł do szpitala chorą osobę. A sam materiał został nagrany w dniu, w którym w sochaczewskim szpitalu trwały prace związane z utworzeniem oddziału covidovego.

Uważam to za skandal. To po prostu nie mieści się w głowie, aby osoba, która powinna ratować życie nagrywała taki materiał. Sytuacja jest naprawdę zła, pracujemy ostatkiem sił. To, co się dzieje zaczyna już przypominać szpital w czasie wojny. Nie wiem, czemu taki materiał ma służyć. Po prostu szukanie taniej sensacji i żerowanie na ludzkiej tragedii – powiedziała nam Wiesława Załuska, zastępca  dyrektora ds. Pielęgniarstwa Szpitala powiatowego w Sochaczewie. O trudnej, aby nie powiedzieć tragicznej sytuacji związanej z pandemią na terenie naszego powiatu i kłopotach z tym związanych, jakie przeżywa sochaczewski szpital świadczy apel, jaki wystosowała jego dyrekcja do mieszkańców powiatu.

Sytuacja kadrowa w Szpitalu zaczyna być bardzo trudna – przede wszystkim są nakładane izolacje i kwarantanny na personel Szpitala, ale również pracownicy korzystają ze zwolnień lekarskich. Możemy mieć poważne problemy z zapewnieniem odpowiedniej liczby osób do opieki nad pacjentami. W tej chwili na przykład wszystkie łóżka w Oddziale Wewnętrznym są zajęte, w tym pacjentów chorych na COVID-19, a sytuacja jest bardzo dynamiczna – dodaje Wiesława Załuska.

Dlatego: „Szpital Powiatowy w Sochaczewie zwraca się z apelem do osób chcących pomóc w opiece nad pacjentami i zatrudnić się w szpitalu lub podjąć pracę na zasadzie wolontariatu. Największy deficyt kadr jest obecnie w personelu salowych i sanitariuszy, ale także dramatycznie zaczyna brakować pielęgniarek.

Codziennie odnotowujemy coraz większą liczbę pacjentów potrzebujących naszej pomocy. Równocześnie personel szpitala jest w obowiązku izolacji, kwarantanny lub przebywa na zwolnieniach lekarskich. Absencja personelu spowodowała duże problemy w możliwości zapewnienia zwiększonego zapotrzebowania na opiekę dla mieszkańców powiatu sochaczewskiego. Z naszej strony dokładamy wszelkich starań, żeby zachować ciągłość pracy oddziałów szpitalnych, Jednakże sytuacja wymaga zwiększenia kadr.

Zwracamy się w szczególności z apelem do osób, które straciły pracę, świadczą prace zdalną, ale również osób wykonujących zawody medyczne, czy też studentów różnych uczelni, w tym szkół medycznych, ponieważ potrzebujemy wsparcia w każdy dzień tygodnia, zarówno na dyżurach w dzień, jak również w nocy.

Osoby, które zdecydują się na podjęcie tego wyzwania i wsparcie szpitala w tak trudnych czasach walki z pandemią, prosimy o przesyłanie swoich aplikacji z danymi kontaktowymi, oraz akcesu, w jakiej formie oraz czasie mogliby podjąć się tego zadania na adres mail kadry@szpitalsochaczew.pl

jes

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz