CO WYCZYTASZ Z TWARZY.

Oglądanie twarzy w medycynie chińskiej jest źródłem informacji na temat zdrowia, osobowości, temperamentu i zaburzeń w pracy narządów u człowieka. Organizm jest jedną całością i jeden narząd nie może prawidłowo funkcjonować bez innego.

Przyjrzyjmy się naszej twarzy i oceńmy sami kondycję organizmu.

Oczy – są powiązane z nerkami. Przy źle zbilansowanej diecie i nadmiernym spożyciu sodu mogą pojawiać się obrzęki i sińce pod oczami.

Nos – jeśli jest silnie zaczerwieniony, może to wskazywać na podwyższone ciśnienie krwi

Usta – dolna warga jest powiązana z jelitem, górna z żołądkiem. Częste stresy objawiają się pod postacią linii wokół ust. Suche wargi świadczą o niedoborze witamin. Obszar pomiędzy nosem a górną wargą ma związek z narządami płciowymi. Jeśli   dochodzi do zaburzeń w ich obrębie, często tworzą się przebarwienia albo krostki.

Czoło – środkowa część czoła ma związek z trawieniem, górna – z pęcherzem, a obszar pomiędzy brwiami – z wątrobą. Gdy zostanie zaburzona równowaga, to strefa jest często objęta stanem zapalnym lub obrzmiała. Zwykle przyczyny tkwią w złych nawykach żywieniowych i dolegliwościach trawiennych.

Policzki – to miejsce odzwierciedla kondycję płuc albo skłonność do alergii. W przypadku zaburzeń pracy płuc tworzą się zaskórniki zamknięte, a przy alergii zapalne krostki. Dolne partie policzków są powiązane z zębami i dziąsłami.

Broda – boczne partie podbródka są skorelowane z jajnikami, środkowa część – z jelitem cienkim. Stany zapalne na szyi i na krawędzi podbródka mogą mieć związek z nadnerczami.

Analiza twarzy pozwoli na samodzielną ocenę pracy naszego organizmu. Po takiej obserwacji na pewno zastanowimy się nad naszą codzienną dietą i dokonamy zmian w żywieniu. Czasami wystarczy więcej przebywać na powietrzu, pospacerować czy zacząć uprawiać jakiś sport.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz