Co dają nam oleje roslinne?.

Oleje roślinne były i są znane i cenione we wszystkich kulturach świata. Wykorzystuje się je w żywieniu, leczeniu, pielęgnacji ciała.   Każdy olej jest nieporównywalny z innymi i działa na swój specyficzny sposób.
Często miesza się je, aby uzyskać preparat optymalnie dopasowany do rodzaju skóry. Oprócz kwasów tłuszczowych w olejach występują barwniki roślinne, witaminy, lecytyna oraz pierwiastki śladowe. Do zabiegów kosmetycznych miesza się często dwa, lub trzy olejki.
Olej arganowy – wyjątkowość tego oleju polega na szczególnie wysokiej zawartości witaminy E o najwyższej aktywności biologicznej. Zapobiega wysuszeniu skóry i przedwczesnym jej starzeniu. Jest bardzo dobrze tolerowany przez skóry wrażliwe. To jedyny w swoim rodzaju środek do skóry suchej, dojrzałej i zniszczonej.
Olej z nasion ogórecznika – posiada wysoką zawartość kwasu gamma-linolenowego, wpływającego na działanie wielu ważnych hormonów. Dobrze działa na skórę dojrzałą. Skutecznie zwalcza procesy zapalne w skórze oraz reguluje produkcję łoju. Łagodzi swędzenie i stany alergiczne.
Olej kokosowy – bardzo dobrze nadaje się do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej i podrażnionej. Chłodzi, chroni i działa stabilizująco.
Olej rzepakowy – ważne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wysoka zawartość witaminy E oraz prowitaminy A, które regenerują i stabilizują wygląd skóry, to jego najmocniejsze atuty. Bardzo pozytywne działanie uzyskuje się u osób starszych, a także małych dzieci.
Oliwa z oliwek – wchodzi w skład wielu produktów kosmetyki naturalnej. Oliwa zawiera m.in. wolne kwasy tłuszczowe pomocne w walce z wysuszeniem skóry. Nic więc dziwnego, że oliwa jest składnikiem wielu kremów, mleczek. Oliwa z oliwek zawiera naturalny czynnik ochronny przed UV, jest więc zrozumiałe, że chętnie stosuje się ją do ochrony przed promieniami słonecznymi.
Zapraszam na serię masaży z użyciem olejków.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz