Ciekawe Gry Karciane dla Początkujących.

Gry karciane rozwijają wiele umiejętności: strategicznego myślenia, szybkiego podejmowania decyzji, ćwiczą pamięć. Jeśli jesteś początkujący i nie chcesz zaczynać od bardziej wymagających gier, takich jak brydż sportowy, skorzystaj z naszych propozycji .

Co więcej, dla każdej z tych gier nie musisz mieć nawet przed sobą partnera. Każda z tych gier dostępna jest online, dzięki czemu zabawisz się na komputerze lub smartfonie, wygodnie z własnego fotela. A oto nasze propozycje najciekawszych gier karcianych dla początkujących.

Baccarat: Proste zasady i wiele emocji

Ta gra znana w Polsce także jako bakarat, powstała we Włoszech, a spopularyzowano ją w połowie XX wieku. W baccarat często gra się w kasynach, szczególnie w Azji. Istnieje kilka wariantów tej gry, ale w podstawowej wersji należy dobierać karty w ten sposób, aby osiągnąć dziewięć punktów, lub możliwie bliski wynik. Gra rozpoczyna się od postawienia zakładów, w których stawiamy na siebie, na bank (przeciwnika albo krupiera rozdającego karty) lub na remis. Następnie graczom rozdawane są karty. Każdej karcie przypisana jest określona wartość. Karty od 2 do 9 naliczane są zgodnie z ich właściwą wartością, as warty jest 1 punkt, natomiast król i królowa – 10 punktów lub 0 punktów. Po przekroczeniu dziesięciu punktów, od liczby odejmowana jest dziesiątka. Jeśli więc liczba osiągniętych punktów wynosi na przykład 14, liczy się je jako 4. I to już wszystko. Gracz otrzymuje nagrodę, w zależności od tego, czy jego przewidywania, jaki wynik padnie, okazały się prawidłowe. Zasady są więc trywialne, a jedna partia może trwać mniej niż minutę. To idealna gra na początek dla każdego.

Poker: Zostań mistrzem blefu

Ta emocjonująca gra polega na tworzeniu układów z pięciu kart. Gracz, który osiągnie układ o najwyższej wartości zwycięża partię i zgarnia stawkę. Należy znać wszystkie układy i wiedzieć, że na przykład dwie pary kart o takiej samej wartości są słabsze od fulla, czyli trójki i pary. Poker wiąże się ponadto z mechaniką blefu. To określenie oznacza stawianie wysokich stawek, nawet w przypadku słabszych układów kart, albo przeciwnie – niższych stawek przy świetnych układach, aby wciągnąć przeciwnika w grę. Jest to więc gra, w której można stosować bardzo wiele różnych strategii. Choć poker na pewno jest przyjazny dla początkujących, to z chęcią grają w niego zaawansowani, ponieważ opanowanie jego wszystkich niuansów może zająć wiele czasu. To jedna z najbardziej znanych gier karcianych i dlatego najważniejsze turnieje pokerowe mają często wielomilionową pulę nagród. Możecie też łatwo zagrać w pokera online na komputerze lub telefonie, korzystając z oferty takich serwisów internetowych jak Unibet.

Pasjans: Coś dla samotników

Ta prosta i znana gra polega na układaniu kart w słupki, z kolejnymi nachodzącymi na siebie liczbami. Istnieje wiele odmian pasjansa i każdy kto choć raz go układał, dobrze wie o tym, jak bardzo to relaksujące zajęcie.  Pasjans nie wiąże się z żadną rywalizacją i w istocie jest dość losowy – pole do stosowania strategii tu niemal nie istnieje. Dlatego właśnie to idealna gra dla początkujących graczy, którzy nie mają partnera do gry. Co ciekawe, komputerowy pasjans to najpopularniejsza gra autorstwa Microsoft i znajdziemy go dołączonego do każdego Windows. Życzymy wielu emocji i dobrej zabawy!

Royalty free image: https://pixabay.com/photos/cards-blackjack-casino-gambling-1030852/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz