Chuligani niszczą przystanki.

TERESIN. Czy to wynik totalnej głupoty, czy bezmyślny akt wandalizmu? Zapewne jedno i drugie. Przystanki autobusowe na terenie gminy Teresin są systematycznie dewastowane. Naprawa tania nie będzie, a winnych jak na razie brak.

 – Wandale najczęściej na cel biorą szyby, wybili je w kilku miejscach, ale odnotowaliśmy także przypadki zniszczeń płyt poliwęglanowych znajdujących się na dachach wiat przystankowych. Nie oszczędzają także słupków przystankowych i ławek. Zdarza się także wyrywanie znaków drogowych i niszczenie kostki chodnikowej. Niestety, próby ustalenia sprawców tych dewastacji często kończą się niczym, gdyż do aktów wandalizmu dochodzi najczęściej tam, gdzie nie ma monitoringu. Aby ukarać sprawcę, należy złapać go na gorącym uczynku. Stąd nasza prośba. Jeśli jesteś świadkiem takiego zdarzenia, od razu informuj policję, a wszelkie przypadki rozbitych szyb czy zdewastowanych przystanków należy zgłosić do Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Teresinie. Im szybsza jest reakcja świadków takich zdarzeń, tym większe są szanse na złapanie i ukaranie sprawców – apeluje Marek Misiak, dyrektor GZGK w Teresinie.

Pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce sytuacja ulegnie zmianie, a wandale zostaną przyłapani i poniosą surowe konsekwencje adekwatne do swojego czynu.

odol

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz