CHRONIMY SKÓRĘ PRZED SMOGIEM.

W odpowiedzi na niepokojące zanieczyszczenie powietrza w miastach w Polsce laboratoria kosmetyczne opracowały skuteczne rozwiązania chroniące skórę przed negatywnym wpływem chemicznego koktajlu substancji zawartym w smogu.

Pierwszym krokiem w prawidłowej pielęgnacji antystresowej powinien być głęboko oczyszczający i detoksykujący zabieg.

Aktywny węgiel w kosmetykach doskonale pomaga pozbyć się toksyn i działa jak magnez, przyciągając dodatnio naładowane toksyny, łączy się z nimi i ułatwia w ten sposób oczyszczenie skóry. Węgiel absorbuje bowiem 100 do 200 razy więcej zanieczyszczeń niż sam waży. Co więcej hamuje przyleganie do skóry trujących cząsteczek unoszących się w powietrzu, zwęża pory, stymuluje proces odnowy komórkowej, ma również właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne.

Niezbędnym składnikiem miejskich kosmetyków są antyutleniacze oraz składniki regenerujące.

Codziennym porannym rytuałem, niezależnie od natężenia zanieczyszczeń w powietrzu, powinno być nakładanie porcji antyoksydantów, które w ciągu dnia będą zabezpieczały skórę przed czynnikami wyzwalającymi wolne rodniki i w miarę możliwości na bieżąco je neutralizować.

Witamina C zawarta w produktach kosmetycznych będzie doskonałą propozycją pielęgnacji dziennej chroniącej przed bezpośrednim kontaktem z zatrutym powietrzem.

Wieczorem korzystnie jest zadbać o uszczelnienie płaszcza hidrolipidowego i o porcję kosmetyków bogatych w składniki regenerujące i stymulujące ją do odnowy – retinol, peptydy, roślinne komórki macierzyste.

Ważnym elementem pielęgnacji są produkty dotleniające.

Niezbędne jest zwiększenie dawki antyoksydantów w codziennej diecie. Suplementacja wewnętrzna opierająca się na wysokim spożyciu różnokolorowych warzyw i owoców.

Zapraszam na zabiegi z witaminą C.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz