Chodaków – samochód przebił barierki oraz wpadł do rzeki.

17 lutego, przed godziną 9.00, do PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym  na ul. Mostowej. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy oraz samochód operacyjny z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.

Na miejscu zdarzenia  strażacy stwierdzili, że doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych marki BMW. W wyniku tego jeden z pojazdów zjechał z jezdni, przebił bariery i spadł z mostu do Bzury.

Kobieta prowadząca BMW które wypadło z mostu miała dużo szczęścia z uwagi na panującą pogodę. Bzura w tym miejscu skuwa warstwa lodu na tyle gruba, że zamortyzowała uderzenie i jednocześnie nie pozwolilła by samochód znalazł się pod wodą. Mimo przebycia kilku metrów w dół z mostu, wyszła ze swojego pojazdu o własnych siłach. Obrażeń nie odniósł również drugi z biorących udział w zdarzeniu kierowców.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu zarośli porastających brzeg rzeki oraz wydobyciu pojazdu z wody przy użyciu dwóch wyciągarek samochodowych. Prowadził je zastęp ośmiu strażaków i zakończyły się niedługo po godzinie 10.00.

re

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz