Chcą milionów.

Poznaliśmy oferty firm, jakie wpłynęły na przetarg dotyczący I etapu przebudowy miejskiego odcinka ulicy 15 Sierpnia. Zostały one złożone przez firmę Strabag, która zaproponowała 6 139 118 zł, firmę Granar – 9 338 733 zł oraz firmę Trakt – 4 571 910 zł. Teraz oferty będą sprawdzane pod kątem zgodności z warunkami zamówienia.

Przypomnijmy, że w ramach zaplanowanych prac miejski samorząd zamierza wyremontować odcinek 593 metrów ulicy między Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina a ulicą Broniewskiego. Plan zakłada przebudowę drogi, ułożenie chodników o łącznej długości ponad 750 m (158 m po lewej i 593 m po prawej stronie), wydzielenie dwustronnej ścieżki rowerowej o długości prawie 1200 m (1,5-metrowe pasy dla rowerów po obydwu stronach jezdni). Zostanie również przebudowana sieć kanalizacji deszczowej znajdująca się w ciągu ulicy. W sumie zostanie położonych 1097,5 m bieżących kanalizacji. Płynąca nowym burzowcem woda będzie odprowadzana do nowego wylotu od Bzury, który zostanie wybudowany w wąwozie przy skrzyżowaniu ulicy 15 Sierpnia z Wojska Polskiego. Na realizację inwestycji miasto otrzymało wsparcie ze strony rządu w wysokości 2,7 mln zł.

Przy okazji dodajmy, że miejski samorząd stara się także o środki zewnętrzne na przebudowę ulicy od Broniewskiego do obwodnicy. Na odcinku o długości 935 metrów drogi planowane jest ułożenie nowego chodnika, półtorametrowego pasa rowerowego po obydwu stronach jezdni, przebudowę prawie 350 metrów kanalizacji deszczowej, wykonanie zatok dla autobusów oraz miejsc postojowych. Te ostatnie zaprojektowano przed sklepami w rejonie ulic Łuszczewskich.

dot

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz