Challenge dla małej Igi.

Fot. Fundacja Siepomaga.pl

Mieszkańcy gmin powiatu sochaczewskiego zdecydowali się pomóc 2-letniej Idze Izenberg z Popowa Kościelnego na Mazowszu. Dziewczynka cierpi na bardzo rzadki rodzaj nowotworu złośliwego gałki ocznej zwanego siatkówczakiem. Szanse na uratowanie dziewczynki są znikome. Jednak rodzina liczy, że uda się jej zebrać pieniądze na specjalistyczną kurację w USA.

Polscy lekarze podjęli decyzję o usunięciu oka mojej córeczce. Wyznaczyli termin operacji na 22 lutego w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Nie poddajemy się i wysłaliśmy dokumentację medyczną do Nowego Jorku, do Kliniki MSKCC, gdzie leczy dr Abramson, światowej sławy specjalista w leczeniu siatkówczaków. Jeśli okaże się, że oko można uratować, to będziemy starać się o leczenie w USA – mówi Barbara, mama dziewczynki.

Pani Barbara liczy, że walka całej rodziny o uratowanie wzroku i życia córki uda się, choć guz jest bardzo duży. Nacieka on na nerw wzrokowy i przednią ścianę gałki ocznej. Na szczęście nie ma przerzutów do szpiku i kości. Gdyby tak było, rokowania by zmalały. Dziewczynka przeszła już dwa cykle chemioterapii ogólnej i zniosła je bardzo dobrze.

Chciałabym zrobić dla Igusi wszystko, ale jestem bezradna. Nie zabiorę tego nowotworu, nie zniknie on. Gdy trzymam córkę w ramionach, obiecuję, że będzie dobrze. Mogę w to tylko wierzyć. Przyszłość jest niepewna, ale walczymy o życie i zdrowie dla Iguśki – mówi pani Barbara.

W akcję pomocy zaangażowali się strażacy z OSP Kampinos, udostępniając licytacje dla Igi na facebooku. Rozwinęła się też akcja #SerceDlaIngiChallenge, w której aktywnością wykazują się strażacy z powiatu sochaczewskiego, m.in. z OSP z Jasieńca, Erminowa i Rybna. Dołączają do nich Koła Gospodyń Wiejskich oraz samorządowcy.

Aby wziąć udział w akcji, trzeba wykonać symbol serca dowolnym sposobem. Za wykonanie zadania wpłaca się na zbiórkę minimum 10 złotych, a za niewykonanie minimalnie 20 złotych. Na wykonanie zadania jest 48 godzin. Po zadaniu nominuje się 3 osoby, by rozwijały akcję dalej.

Link do głównej zbiórki: www.siepomaga.pl/SerceDlaIngi.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz