Cegielnia z nowymi właścicielami wraca do Plecewic.

W trakcie ostatniej sesji Rady Gminy Brochów Piotr Szymański, wójt gminy Brochów poinformował, że po wielu zabiegach udało się w końcu sprzedać zakład w Plecewicach. Firma od 2015 roku była w upadłości i syndyk długo nie mógł sprzedać tej nieruchomości. Z końcem marca PCB Plecewice zostało wskrzeszone przez rodzinną firmę z Sokołowa Podlaskiego.

W Przedsiębiorstwie Ceramiki Budowlanej w Plecewicach powstawały elementy budowlane – cegły, pustaki i ściany konstrukcyjne. Wyroby te uważane były wśród inwestorów, projektantów i użytkowników jako jedne z lepszych w Polsce. W pierwszej edycji konkursu „Gepardy Sukcesu” zakład z Plecewic zdobył nawet główną nagrodę.
– Nie chcieliśmy, aby nowy inwestor prowadził uciążliwą produkcję dla otoczenia, aby ta działalność degradowała nasze środowisko. W końcu udało się i znalazła się firma, która spełnia nasze oczekiwania – stwierdził Piotr Szymański.
– Z końcem marca PCB Plecewice zostaje wskrzeszone przez rodzinną firmę z branży recyklingowej – Przedsiębiorstwo Przerobu Złomu Metali Segromet Sp. z o.o. z Sokołowa Podlaskiego. Nowa nazwa PCB to Cegielnia Plecewice Sp. z o.o. Firma Segromet, zgodnie ze swoim zwyczajem, stawia na lokalność i będzie wspierać społeczność regionu. Dostarczając kruszywa budowlane na największe w Polsce inwestycje drogowe czy kubaturowe, zauważamy dużą potrzebę wysokiej jakości ceramiki budowlanej w nietypowych zastosowaniach. Mamy nadzieję, że zakład w Plecewicach pozwoli nam na spełnienie oczekiwań najbardziej wymagających klientów w Polsce i za granicą. Ogromny wkład poprzednich właścicieli, stworzona infrastruktura, maszyny i marka zostanie wykorzystana przy dalszej produkcji wyrobów ściennych. Moim marzeniem jest, aby produkty z Cegielni Plecewice były kojarzone z najwyższą jakością i troską o środowisko – mówi Włodzimierz Barbachowski, nowy właściciel cegielni.
Segromet wykonuje profesjonalnie rozbiórki i wyburzenia budynków, obiektów inżynieryjnych oraz innych budowli, jak też zajmuje się kruszywami z recyklingu i odpadami budowlanymi, złomem stalowym i metali kolorowych, oraz kasacją pojazdów wycofanych z eksploatacji. Firma ma rekomendacje m.in. z Unii Europejskiej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz referencje wielu klientów.
– Kierując się ścieżką ekologiczną i dostrzegając problemy recyklingu, nasza firma z ponad 25-letnim doświadczeniem, chce zmienić złe praktyki wykorzystywania sztucznych, nieprzetwarzalnych materiałów, na produkty przyjazne środowisku, które opierają się na naturalnych i łatwych do ponownego wykorzystania surowcach – dodał nowy właściciel.
– 30 marca o godzinie 11.00 podpisany został akt notarialny dotyczący kupna zakładu PCB Plecewice przez nowego inwestora. Stąd też teraz będziemy wspierać koordynację produkcji cegły przez nowego inwestora i patrzeć przychylnym okiem na jego działalność – zapewnił Piotr Szymański.
Mieszkańcy gminy Brochów cieszą się natomiast z tego, że nowy przedsiębiorca uruchamiając produkcję, zapewni nowe stanowiska pracy i być może dni świetności cegły z Plecewic powrócą.
BN/UG Brochów
Fot. Janusz Szostak

Podpis. Jest szansa, że cegła z Plecewic znów podbije polski rynek

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz