Casting dla dzieciaków.

fot.pixabay

Tego jeszcze w gminie nie było. Teresiński Ośrodek Kultury ogłosił casting na młodych reporterów i prezenterów, którzy będą współtworzyć pierwszą w historii Teresina internetową telewizję. Stworzyć ja maja dzieci,a programy będą adresowane do dzieci.

­– Poszukiwane są odważne i otwarte dzieci poniżej 10 roku życia, które mają wiele ciekawych pomysłów i nie boją się kamery. Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie krótkiego filmiku, w którym mogą opowiedzieć o sobie, pokazać, co potrafią robić najlepiej lub co ich interesuje – informuje Ośrodek Kultury w Teresinie.

Spośród zgłoszeń wybrane zostaną dzieci, które będą zaproszone na drugą część eliminacji w studiu w Teresińskim Ośrodku Kultury. Swoje zgłoszenie, czyli filmik wraz ze zgodą rodzica należy przesłać na maila kasia@tok.art.pl najpóźniej do 5 marca.

Jak informuje TOK w regulaminie castingu zaplanowany jest program cykliczny, który będzie miał charakter informacyjno – rozrywkowy. Emitowany będzie ona na kanale YouTube oraz na Facebooku. Jednak praca przy projekcie nie będzie miała charakteru stałego, choć wymagana będzie względna dyspozycyjność i elastyczność.

Poszukiwane dzieci muszą nie bać się kamery, występów publicznych oraz filmowania. Powinny być rezolutne, wygadane, odważne i dociekliwe. Pierwszy etap castingu przeprowadzany jest w formie online. W ramach tego etapu trzeba przesłać krótki filmik (w sumie do 1 minuty) z autoprezentacją dziecka, które powinno coś opowiedzieć o sobie, zademonstrować swoje talenty, pokazać jakie ma zainteresowania lub co chciałby stworzyć.

Do drugiego etapu castingu zostaną zaproszone na rozmowę wybrane dzieci na podstawie zgłoszeń. Będą one uczestniczyć w zdjęciach próbnych 10 marca.

Lista zaproszonych do współpracy przy telewizji ogłoszona zostanie 12 marca. Potem zacznie się praca nad materiałami. Nad pierwszym odcinkiem programu przygotowania potrwają od 15 do 25 marca. Data premiery zaplanowana jest na 1 kwietnia. Organizatorzy liczą, że maluchy będą mieć niezłą frajdę z tej zabawy w telewizję.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz