Burmistrz Sochaczewa pomoże lokalnym firmom.

Burmistrz pracuje nad pakietem rozwiązań, które pomogą sochaczewskim  firmom przetrwać ten trudny okres.

– Chcemy zwolnić z czynszu podmioty, które wynajmują od naszych jednostek pomieszczenia i w ostatnich dniach zawiesiły prowadzenie działalności gospodarczej. Umorzenia będą dotyczyły tych firm, które musiały przerwać działalność nie ze swej winy, lecz w wyniku decyzji administracyjnych wydawanych w związku z sytuacją epidemiczną w kraju – mówi burmistrz Piotr Osiecki.

Kryzys uderzył w sklepy, restauratorów, biura podróży, kina. Niektóre firmy z tych branż wynajmują lokale stanowiące zasób miasta.

– Postaramy się pomóc firmom postawionym przed faktem dokonanym, którym zakazano działania, nie mogą osiągać dochodów, a korzystają z mienia komunalnego. Na pewno każdy przypadek będzie indywidualnie analizowany, by przedsiębiorcy mieli pewność, że z pomocy skorzystali tylko ci, zmuszeni sytuacją do przerwania swej aktywności zawodowej, a nie ci, którzy zrobili to z własnej woli – podkreśla Piotr Osiecki.

Dodatkowo wszyscy, którzy musieli zawiesić swoja działalność w wyniku decyzji administracyjnych mogą liczyć na umorzenie podatku od nieruchomości za ten okres. Dotyczy to również podatku od środków transportu-dodaje Piotr Osiecki.

Umorzenia czynszów i podatków lokalnych nie będą przyznawane „z automatu”, lecz na wniosek danego podmiotu.

– Musimy ten kryzys przejść wspólnie i solidarnie. Miasto uszczupli swoje dochody, będzie musiało ograniczyć swoją działalność w wielu dziedzinach, ale sobie poradzi. Jestem przekonany, że należy zrobić wszystko, by utrzymać miejsca pracy, jakie generują lokalne firmy, bo to jest w naszym wspólnym interesie – podkreśla Piotr Osiecki.

Żródło:sochaczew.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz