Burmistrz czeka w kolejce.

fot.pixabay
Reklamy

W ostatnim czasie Sochaczew żył sprawą szczepienie przeciwko covid-19. A dokładnie zaszczepieniu osób publicznych, które nie należą do tak zwanej grupy „0”, a w której znaleźli się między innymi pracownicy służby zdrowia.

Jak się okazało szczepieniu poddała się również Jolanta Gonta, starosta sochaczewski. I choć starosta wytłumaczyła motywy swojego postępowania, czyli dlaczego przyjęła szczepionkę poza kolejnością jej tłumaczenie nie uspokoiło opinii publicznej. A według niej postępowanie Jolanty Gonty podważa zaufanie do pełnionej przez nią funkcji.

Jakby tego było mało część mieszkańców Sochaczewa doszło do wniosku, że skoro starosta zaszczepiła się poza kolejności w podobny sposób mogli postąpili również inni lokalni politycy. Dlatego opozycyjni radni Rady Miejskiej wystosowali do Piotra Osieckiego interpelacje, w której zwracają się do niego o ujawnienie, kto z pracowników Urzędu Miejskiego oraz z członków Rady Miejskiej przyjął poza kolejnością szczepionkę przeciwko koronawirusowi.

Dodajmy, że o ujawnienie nazwisk osób, które nie należą do grupy „0” a przyjęli szczepionkę radni zwrócili się także do dyrekcji Szpitala Powiatowego w Sochaczewie. Jego dyrekcja odpowiadając na to pismo stwierdziła, że ze względu na tajemnicę lekarską nie może ujawnić takich danych. Jednocześnie przypomina radnym, że ich ewentualne upublicznienie mogłoby narazić szpital na odpowiedzialność karną i materialną z tego tytułu.

Z kolei Piotr Osiecki odpowiadając na interpelację radnych stwierdził, że nie może odpowiedzieć na ich pismo, ponieważ nie może być ono uznane za interpelację ani też za zapytanie radnego w rozumieniu art. 24 ustawy o samorządzie gminnym. Powodem jest to, że nie zawiera ono pytań dotyczących bieżącego funkcjonowania samorządu miejskiego. Jednocześnie burmistrz poinformował radnych, że sam nie podał się szczepieniu i czeka spokojnie na swoją kolei, czyli na możliwości przyjęcia szczepionki w tzw. ostatnim etapie, w którym będzie ona podana wszystkim osobom powyżej 18 roku, a które nie zostały zaszczepione w pierwszych etapach szczepienia.

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz