Boże Narodzenie na mazowieckich drogach.

W okresie 24-27 grudnia doszło na Mazowszu do 17 wypadków. Śmierć poniosło 7 osób, a 19 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 48 nietrzeźwych kierujących.
Rzeczywistość z jaką przyszło nam się zmierzyć w tym roku spowodowała, że wielu z nas przewartościowało swoje życie. Czas spędzony z bliskimi stał się bardzo cenny. Dla niektórych wolne dni świąteczne były jedną z nielicznych okazji do tego, aby odwiedzić swoich bliskich zarówno tych mieszkających w pobliżu, ale także tych do których trzeba było wybrać się w dalszą podróż. Niestety jak pokazują liczby, nie każdemu spełnił się scenariusz radosnych i spokojnych świąt, spędzonych w gronie najbliższych. Niektórzy z pewnością zapamiętają te święta inaczej, a ten czas już zawsze będzie kojarzył się ze stratą kogoś bliskiego.

W tym czasie nie było dnia, w którym ktoś nie ucierpiał w wypadku, nie było dnia, w którym do wypadku nie doszło, niestety nie było też dnia, w którym ktoś nie zginął. Doszło do 5 wypadków ze skutkiem śmiertelnym, w których w sumie zginęło 7 osób. W zdarzeniach drogowych 19 osób zostało rannych. Pomimo wielu apeli za kierownicę wsiadło 48 nietrzeźwych kierujących.

5,7,19 – to nie liczby, to ogromne ludzkie tragedie zostawiające trwałe piętno i nieodwracalne straty.

W okresie świątecznym do służby na drogach zaangażowana jest maksymalna liczba policjantów. Ich zadaniem jest reagowanie na zachowania niezgodne z przepisami ruchu drogowego oraz eliminowanie z ruchu kierujących stwarzających zagrożenie dla innych podróżujących.

Jeżeli do wielu apeli i wzmożonych działań policjantów dodalibyśmy rozsądek i rozwagę kierujących, te święta mogłyby wyglądać inaczej.

Przed nami Nowy Rok i kolejny wydłużony weekend. Z tego miejsca już teraz apelujemy do państwa właśnie o rozwagę i rozsądek na drodze. Zróbmy wszystko, aby rozpocząć nowy rok w komplecie.

Autor: asp. Ewelina Stróżka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz