Bon turystyczny 1000 zł plus na wakacje – Jadwiga Emilewicz wyjaśnia, na co będzie można wydać środki.

Bon turystyczny 1000 plus ma wspomóc polską turystykę i będzie przysługiwał osobom zatrudnionym na umowę o pracę.

Bon turystyczny na wakacje ma przysługiwać osobom, które są zatrudnione na umowę o pracę. Drugim kryterium jest dochód poniżej średniego wynagrodzenia w kraju (ok. 5200 zł). Jak zdradziła Jadwiga Emilewicz –  rząd intensywnie pracuje nad tym rozwiązaniem i chce, by było dostępne jeszcze w trakcie tegorocznych wakacji. Póki co projekt jest wciąż na etapie obliczeń, a nie legislacji. Emilewicz zaznacza jednak, że władze chcą zaprezentować bon turystyczny w ciągu najbliższych dni.

Bon najpewniej będzie można wykorzystać w ciągu dwóch lat. Może się on jednak okazać rozwiązaniem nie tylko na czas pandemii.

Bon 1000 zł na wakacje na smartfona? Jadwiga Emilewicz wyjaśnia, na co będzie można wydać środki:

– Bon ma wspomóc lokalną turystykę, nie będzie więc można spożytkować go w dowolny sposób.

Chcemy, by środki z bonów trafiały do branży turystycznej – środki trafiałby bezpośrednio na kartę lub na aplikację. Z jasnym wskazaniem, w jakich terminalach może zostać wykorzystana. Na przykład górnicy na tego typu karty dostają środki na dedykowane świadczenia i tylko na te świadczenia można wydawać pieniądze

1000 zł będzie można wykorzystać na: opłacenie noclegu w krajowych obiektach (bez względu na to czy będą to hotele, hostele, czy też pensjonaty),opłacenie biletów wstępu do muzeów i różnego rodzaju miejsc turystycznych, pokrycie kosztów wynajęcia lokalnego przewodnika, czy też wykupienie krajowej wycieczki.

źródło: gazeta.pl

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz