Bomba ekologiczna pod Sochaczewem.

Reklamy

Gigantyczne nielegalne  składowisko ujawniono w Jasieńcu koło Rybna.   Inspektorzy WIOŚ ujawnili  na jednej z posesji blisko dwa tysiące palet ze zbiornikami pełnymi chemicznych, trujących płynów, przeterminowaną żywność, ścieki wsiąkające wprost do ziemi.

To bomba ekologiczna, na którą składają się dziesiątki tysięcy litrów trujących, chemicznych odpadów, które  zmagazynowano w dwóch halach, ale także wprost  pod gołym niebem.

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, informują, że dawno nie widzieli podobnego składowiska. ­ W dwóch halach oraz w bezpośrednim ich sąsiedztwie znajdują się około 1864 palety załadowane mauzerami (poj. 1000 l) oraz metalowymi beczkami (poj. 200 l, po 4 szt. na palecie). Na terenie nieruchomości stwierdzono również rozlewiska nieznanych substancji o chemicznym zapachu oraz kilka palet z przeterminowaną żywnością” czytam w raporcie WIOŚ.

Jak się dowiadujemy, Państwowa Straż Pożarna oraz Centralne Laboratorium Badawcze GIOŚ pobrały próbki odpadów i gleby. Ze wstępnych ustaleń wynika, że odpady pochodzą z procesów drukarskich. Gdyby te substancje dostały się do płynącej w pobliżu rzeczki Lutomii mogłyby ją  skazić na wiele lat, podobnie jak okoliczne pola. Zastanawia fakt, że składowisko do tej pory nie zwróciły uwagi uwagi władz gminy.

Policja zatrzymała osoby podejrzane o nielegalne gospodarowanie odpadami. Do sprawy wrócimy.

rat

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz