Bohaterski strażak.

Druh Łukasz Łopaciński z OSP w Zawadach (gm. Kampinos) został „Strażakiem Miesiąca Listopada 2020”. Nagrodę za profesjonalną i bohaterską postawę strażakowi wręczyła Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa.

Profesjonalne zachowanie druha Łukasza Łopacińskiego sprawiło, że uczestnicy wypadku drogowego, który miał miejsce w listopadzie 2020 roku, szybko otrzymali pomoc. Jak podkreśla Janina Ewa Orzełowska z zarządu województwa, właśnie taka reakcja często decyduje do czyimś życiu.

W akcjach ratowniczych liczy się każda minuta. Strażacy ochotnicy mają tego świadomość i dlatego podejmują działania natychmiastowo. Na takich ludziach zawsze można polegać. Poczucie odpowiedzialności i obowiązek niesienia pomocy innym nie znikają wraz z zakończeniem służby. To postawa godna naśladowania, ale i nagrodzenia – dodaje Janina Ewa Orzełowska.

Do zderzenia trzech samochodów (dwa zderzyły się czołowo) doszło w Woli Pasikońskiej. Podróżowało nimi 6 osób, w tym dwoje dzieci. Słysząc syrenę alarmową, druh Łukasz Łopaciński udał się na miejsce zdarzenia prywatnym samochodem. Przybył tam przed służbami ratowniczymi i natychmiast podjął działania. Jeden z pasażerów, w najcięższym stanie, leżał w kałuży paliwa. Strażak przeniósł go w bezpieczne miejsce i udzielał niezbędnej pomocy do przyjazdu służb ratunkowych. Następnie pomagał pozostałym poszkodowanym aż do przejęcie ich przez kolejne zespoły ratownicze.

Za postawę pełną profesjonalizmu i determinacji w ratowaniu życia innych ludzi druh Łukasz Łopaciński otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Listopada 2020″.

UWM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz