Blues w Kontraście.

fot.pixabay

SOCHACZEW W sobotę 21 listopada w Klubie Kontrast odbędzie się koncert zespołu Boogie Boys, grającego głównie repertuar bluesowy. Niestety, podobnie jak wiele innych wydarzeń kulturalnych, będzie to transmisja online. Początek transmisji o godzinie 19.00 na żywo na fanpage’u Klubu Kontrast.

Zespół istnieje od 18 lat. W tym czasie na swej drodze koncertowej odwiedził niemal wszystkie kraje europejskie i wiele poza Europą. Booge Boys ma w swym dorobku trzy albumy studyjne. Zespół występował wspólnie z takimi gwiazdami jak: Shakin’ Stevens, Ray Manzarek (The Doors), Eric Burdon (The Annimals), czy Chris Barber.

W 2009 roku Boogie Boys jako jedyny zespół spoza USA, został finalistą największego bluesowego konkursu na świecie International Blues Challenge – Memphis. W tym samym roku wydał album „Hey You!” i odbył trasę koncertową po Kanadzie. Koncertował na festiwalach Montreal Jazz Festiwal, Mont – Tremblant Blues Festival oraz Quebec City Music Festival. W 2010 roku Booge Boys zjechał z koncertami całą Kalifornię.

Lider zespołu Bartek Szopiński, jak również członkowie jego grupy, byli wielokrotnie nagrodzeni tytułami „Pianista Roku”, „Instrumentalista Roku”, a w 2011 Boogie Boys reprezentowali Polskę na European Blues Challenge w Berlinie. Zagrali także na słynnym skandynawskim festiwalu Nottoden Blues Festival. Ich najnowszy album „Made in Cali” został w całości wyprodukowany w USA z udziałem m.in. gitarzysty Rona Thompsona i gwiazd – Johna Lee Hookera, Etta Jamesa, Tiny Turner. Tylko żal, że takiego zespołu nie można obejrzeć w Sochaczewie na żywo.

oprac. BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz