Blisko milion na modernizację oczyszczalni ścieków.

907 236 złotych to dotacja jaką Gmina Iłów otrzymała na pierwsz etap modernizacji oczyszczalni ścieków w Iłowie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 31 marca Minister Maciej Małecki przekazał czek na ręce Wójta Gminy Iłów Jana Kraśniewskiego.

Modernizacja oczyszczalni w Iłowie, to bardzo potrzebna inwestycja, wielokrotnie rozmawialiśmy o tym z panem wójtem Janem Kraśniewskim, który bardzo zabiegał o tę sprawę, także z radnymi gminy Iłów, radnymi powiatu panią Anetą Roskosz, panią Bożeną Samson. Cieszę się, że polski rząd kolejny raz wsparł Gminę Iłów tym razem kwotą 907 tysięcy złotych, te pieniądze w Iłowie na pewno zostaną dobrze wykorzystane. Przy okazji jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia dla mieszkańców, całego samorządu z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy – mówi minister Maciej Małecki.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Środki przekazane przez rząd można wykorzystać m.in. na budowę żłobków, przedszkoli czy remont dróg, a także inne, niezbędne lokalnie działania.

Bardzo dziękuję panu Ministrowi Maciejowi Małeckiemu za przekazanie Promesy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na kwotę 907 236 złotych  na pierwszy etap modernizację oczyszczalni ścieków. Pieniądze będą przeznaczone na budowę zbiorników do zrzutu ścieków z beczkowozów i te ścieki będą   dozowane na oczyszczalnie tak, by nie niszczyć złoża oczyszczalni, ponieważ te ścieki z beczkowozów często są agresywne i często dochodziło do niszczenia złoża. Bardzo się cieszymy. W imieniu społeczności Iłowskiej dziękuję bardzo Ministrowi Maciejowi Małeckiemu – podsumowuje wójt Jan Kraśniewski.

W przekazaniu czeku uczestniczyły również radna powiatowa Aneta Roskosz i radni Gminy Iłów Joanna Rybicka i Paweł Wujcik.

Ja również, jako radna powiatowa, chciałabym złożyć na ręce pana ministra Macieja Małeckiego ogromne podziękowania za to, że zawsze pamięta o Gminie Iłów, zresztą myślę, że mieszkańcy to na pewno widzą na co dzień. Modernizacja oczyszczalni ścieków jest długo wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycją i myślę, że na pewno będą z tego bardzo zadowoleni. Ta inwestycja pewnie trudna by była do zrealizowania bez pomocy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówi Radna Rady Powiatu Sochaczewskiego Aneta Roskosz.

W imieniu Rady Gminy chcę podziękować naszemu panu Posłowi Maciejowi Małeckiemu, za otrzymaną promesę na oczyszczalnię ścieków. Ta promesa pozwoli nam otworzyć pierwszy etap przebudowy, modernizacji oczyszczalni, usprawni nam bardzo te prace. Dziękujemy bardzo. To już kolejna promesa, którą Gmina Iłów otrzymuje z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dziękujemy bardzo – dodaje Radna Rady Gminy Iłów Joanna Rybicka.

Gmina Iłów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz