Bieg Pamięci Sylwestra przełożony….

Po raz ósmy, w najbliższą sobotę, 14 listopada powinien odbyć się Sztafetowy Bieg Pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego.

Trasa rozpoczynała się zawsze na terenie MOSiR-u w Sochaczewie a kończyła na cmentarzu parafialnym w Iłowie, gdzie uczestnicy składali kwiaty i zapalali znicze na grobie śp. Sylwestra Rozdżestwieńskiego.

Organizatorzy, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz Powiatowy Zespół Edukacji w Sochaczewie w porozumieniu z Urzędami Gminy w Młodzieszynie i Iłowie, które są współorganizatorami podjęli decyzję o przełożeniu tego sportowego wydarzenia w związku z trwającą pandemią. Choć sport to zdrowie – to w tym przypadku zachowanie wszelkich środków ostrożności i bezpiecznego odstępu jest kwestią priorytetową.

Kiedy Bieg się odbędzie – ciężko dziś podać konkretną datę, sytuacja z koronawirusem jest na tyle dynamiczna, że podawanie jakiegokolwiek terminu mija się dziś z celem. Z pewnością, m.in. w mediach pojawi się informacja zapowiadająca to sportowe wydarzenie.

Tymczasem, zachęcamy wszystkich, którzy znali i cenili śp. Sylwestra Rozdżestwieńskiego, uznanego pedagoga, dziennikarza sportowego i spikera wielu wydarzeń rekreacyjnych, honorowego obywatela gminy Iłów i miasta Sochaczew do tego, aby indywidualnie uczcili jego pamięć. Przyjaciele i znajomi pana Sylwestra już planują jak uczcić tę wyjątkową postać – jedni biegiem, drudzy rowerem a inni jeszcze samochodem chcą pokonać trasę z Sochaczewa przez Żuków, Młodzieszyn do Iłowa, gdzie spotkają się przy grobie śp. Sylwestra Rozdżestwieńskiego.

Należy nadmienić, iż wśród współorganizatorów Biegu są także MOSiR, Stowarzyszenie „Przez Sport w Przyszłość” oraz sekcja LA OKS „Skra” oddział Sochaczew.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz