Biblioteki już zapraszają.

 Po długiej, prawie dwumiesięcznej przerwie, w poniedziałek 30 listopada otwarto biblioteki. To było drugie w tym roku zawieszenie działalności placówek, spowodowane pandemicznymi restrykcjami. Ruszyła nie tylko Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie i jej miejskie filie, ale też gminne placówki.

­

– O ostatnim zawieszeniu działalności biblioteki dowiedzieliśmy się z dnia na dzień. Teraz dowiedzieliśmy się z czwartku na piątek, że możemy otworzyć nasze podwoje. Cieszymy się, bo czytelnicy na to czekali. Jednak prosimy, aby jeśli ktoś może poczekać, to niech odłoży wizytę u nas o dzień, może dwa. Mamy sporo oczekujących w kolejce, a to stwarza zagrożenie epidemiologiczne – informuje pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie.

Biblioteki na terenie powiatu sochaczewskiego powróciły do stanu sprzed 7 października. Nadal nie ma swobodnego dostępu do półek, nie ma czynnych kącików zabaw dla maluchów, czytelni prasy i usług komputerowych. Biblioteki pracują w reżimie sanitarnym. Książki w związku z tym przechodzą kwarantannę.

W bibliotece w Kramnicach Miejskich mogą przebywać maksimum 4 osoby, a w filiach jedna. Inne muszą być poza wejściem do biblioteki, na korytarzu. Trzeba też zachować dystans i maseczki w obiekcie.

MBP przy ulicy 1 Maja pracuje w poniedziałki, wtorki i piątki od godziny 9.00 do 15.00, a w środy i czwartki od godziny 12.00 do 19.00. Z kolei filia nr 2 przy ul. Chopina pracuje w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godziny 9.00 do 15.00, a w środy od 12.00 do 18.00.

Natomiast filia w Boryszewie działa w poniedziałki, środy i piątki od godziny 10.00 do 15.00, a we wtorki i czwartki od 12.00 do 18.00. Wszystkie biblioteki są w sobotę nieczynne.

Terenowe biblioteki w Młodzieszynie, Iłowie, Nowej Suchej, Brochowie, Kątach, Rybnie i Teresinie czynne są według ustalonych w tych placówkach godzin otwarcia. Również pracują one w reżimie sanitarnym.

– Otwarcie biblioteki to bardzo dobra wiadomość dla nas, czytelników. Bardzo mi już doskwierało to, że nie mam co czytać. To jedyna normalna rozrywka teraz, gdy wszystkie placówki kultury są zamknięte – mówi Halina, jedna z mieszkanek Sochaczewa.

Podobnie cieszą się mieszkańcy gmin, którzy już bardzo czekali na nowości czytelnicze.

 BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz