Biblioteka otwiera wypożyczalnię 11 maja.

W poniedziałek 11 maja, po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, Miejska Biblioteka Publiczna i wszystkie jej filie wznawiają działalność. W ramach restrykcji sanitarnych wyznaczona zostanie „brudna” i „czysta” droga obrotu książek, to znaczy zwrócone egzemplarze będą musiały przejść czternastodniową kwarantannę zanim trafią do kolejnego czytelnika.

Biblioteka po wznowieniu działalności będzie pracować w ograniczonych godzinach. Wypożyczalnie dla dorosłych i dzieci w głównej siedzibie MBP (kramnice, ul. 1 Maja 21) otwarte zostaną w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 9.00-15.00, w środy biblioteka zaprasza w godz. 12.00-18.00. Takie same godziny otwarcia obowiązywać będą w filii nr 2 (ul. Chopina 160). Wypożyczalnia w filii MBP nr 3 (ul. 15 Sierpnia 83) czynna będzie z kolei w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 10.00-14.00 Wszystkie czytelnie, Kącik Malucha oraz galeria, mieszcząca się w siedzibie głównej biblioteki, pozostaną zamknięte.

Miejska Biblioteka Publiczna przypomina, że terminy zwrotów wszystkich wypożyczonych książek i innych zbiorów zostały automatycznie wydłużone, zatem żadne opłaty za nieterminowy zwrot nie będą naliczane.

W wypożyczalniach, przy bezpośredniej obsłudze czytelników, zostaną wyznaczone dwie drogi tzw. „droga” do zwrotu książek oraz „czysta” dla książek wypożyczanych z biblioteki, które są po kwarantannie. Książki zwracane od czytelników będą odkładane na 14 dni do pudeł lub na wydzielone półki w wyodrębnionej części wypożyczalni. Odizolowane egzemplarze zostaną oznaczone datą zwrotu i wyłączone z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny. Po tym okresie ponownie zostaną włączone do użytkowania.

W wypożyczalni w kramnicach miejskich będzie mogło przebywać maksymalnie czworo czytelników. Informacja o liczbie odwiedzających oraz innych regułach sanitarnych będzie umieszczona w widocznym miejscu przed wejściem.

Odwiedzający bibliotekę zobowiązani będą do noszenia maseczek (zakrywających usta i nos) oraz rękawiczek. Przy wejściu do budynku siedziby głównej MBP dla czytelników zapewnione zostaną środki do dezynfekcji rąk. Korzystanie z biblioteki będzie się odbywać z uwzględnieniem wymaganego dystansu (min. 2 metry od drugiej osoby). Na podłodze zostaną naklejone taśmy wyznaczające odpowiednie odległości dla osób oczekujących na obsługę. Ustawione będą przesłony ochronne z pleksi w punkcie kontaktu czytelników z bibliotekarzem. Czytelnicy nie będą mogli korzystać z wolnego dostępu do regałów, dlatego zachęcamy do rezerwacji książek za pośrednictwem internetowego katalogu zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej – http://bpsochaczew.biblio.com.pl/

 źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz