Biblioteka na Dzień Kobiet.

fot.pixabay
Miejska Biblioteka Publiczna w sposób szczególny chce w tym roku zaznaczyć Dzień Kobiet. Z konieczności wynikającej z pandemii część propozycji zaistnieje w formule online.

Filia MBP przy ul. Chopina 160 w najbliższy piątek zamieści  na swoim Facebooku  konkurs zatytułowany „Z biblioteką łatwiej być kobietą”. Polega on na napisaniu krótkiej recenzji na temat wybranej książki o tematyce kobiecej. Trzy najlepsze wypowiedzi zostaną nagrodzone, o czym dowiemy się w poniedziałek 8 marca.

Inną formą zabawy w internecie będzie quiz literacki ph. „O kim mowa? Czy dobrze znasz literackie bohaterki?” To nie pierwszy quiz czytelniczy zamieszczany przez naszą bibliotekę. Tym razem miłośnicy książek od 6 marca będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o kobiecych postaciach literackich.

8 marca, na panie, które odwiedzą bibliotekę w Chodakowie, zamiast kwiatów, czekać będą wazony wypełnione aforyzmami. Na kolorowych karteczkach znajdą się ciekawe słowa na temat pań wypowiedziane przez znane kobiety.

Z kolei placówka przy ul. 1 Maja postawiła na dziewczęta, chcąc popularyzować literaturę dla młodych kobiet oraz pokazując, jak zrobić kwiaty z bibuły lub dyplomy dla super dziewcząt. Prezentacja odbędzie się 8 marca.

W filiach MBP w Chodakowie i Boryszewie w dniach 8-12 marca panie znajdą także mini wystawy książek poświęconych kobietom.

To miło, że w tym trudnym okresie, choć przez krótki czas, kobiety za sprawą pań bibliotekarek mogły poczuć, że są najważniejsze.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz