Bezpłatnie do muzeum.

SOCHACZEW W ramach 28. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza do bezpłatnego zwiedzania z przewodnikiem w dniach 12 i 13 września. Zwiedzanie w godzinach 10.00 – 12.00. Liczba osób w grupie ograniczona do 25 zwiedzających 9 z powodów epidemicznych).

Zgłoszenia należy kierować na adres – maria.romanowska@stacjamuzeum.pl do 9 września. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Europejskie Dni Dziedzictwa, to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku. EDD to również największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym jego celem jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania publiczności swe zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

oprac. BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz