Bezpłatna mammografia .

Od kilku lat z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet sochaczewski ratusz funduje stu paniom darmowe badania mammograficzne. Może z nich skorzystać każda sochaczewianka w wieku do 49 i po 70 roku życia. Mammobus miał przyjechać do Sochaczewa 8 marca, lecz wówczas z przyczyn technicznych musiano odwołać badania. Zapowiedziano jednocześnie, że ratusz i firma Medica wyznaczą ich nowy termin i ostatecznie ustalono go na 29 sierpnia.

Tego dnia specjalistyczny autobus stanie na pl. Kościuszki. Lekarze z firmy Medica będą przyjmowali pacjentki od 9.00 do 18.00.

– Kontaktujemy się telefonicznie z paniami, które zapisały się na pierwotny, marcowy termin i zapraszamy na badania w sierpniu. A ponieważ mamy jeszcze wolne miejsca, zachęcam sochaczewianki, by skorzystały z okazji i sprawdziły swój stan zdrowia. Badania prowadzone będą w ścisłym reżimie sanitarnym – informuje Joanna Kamińska naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM.

Zapisy chętnych prowadzone są telefonicznie w godz. 8.00-16.00, aż do wyczerpania limitu 100 miejsc. Ponieważ akcja finansowana jest z budżetu miasta, mogą z niej skorzystać jedynie mieszkanki Sochaczewa. Wizyta zajmuje dziesięć minut, badanie jest bezbolesne, nie potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego. Panie umawiane są na konkretne godziny.

Zapisy prowadzi Wydział Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta pod numerem telefonu 862-22-35 wewnętrzny 440. Badania w 100 procentach finansuje samorząd miasta z funduszu na profilaktykę prozdrowotną.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz