Bez wizyty na komendzie.

SOCHACZEW W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej covid-19, wywoływanej przez koronawirusa, oraz w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, policja zaleca ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach policji, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu.

KPP w Sochaczewie przypomina, że można to zrobić telefonicznie dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub pod jednym z numerów sochaczewskiej komendy: 47 70 552 22 lub 47 70 552 00. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie (nie dotyczy sytuacji nagłych) oraz kontakt z jednostkami policji i dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

Policja przypomina również, że został uruchomiony portal policja e-usługi, który dzięki Centralnej Książce Telefonicznej ułatwia komunikację z jednostkami policji w całym kraju. Dodatkowo dla osób głuchych i słabosłyszących, które znają polski język migowy (PJM) lub system językowo-migowy (SJM), istnieje możliwość połączenia z dowolnego miejsca z wykorzystaniem komputera lub telefonu z funkcją wideo z dostępem do internetu z jednostką Policji z bezpośrednim dołączeniem tłumacza języka migowego. Usługa dostępna jest w dni robocze od godziny 8.00 do godziny 20.00.

Musimy pamiętać także o tymże po dokonaniu weryfikacji zgłoszenia, otrzymamy instrukcję, co do dalszego postępowania. Jednak, że w  niektórych przypadkach np. konieczność sporządzenia dokumentacji procesowej – przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie czy przesłuchania w charakterze świadka) niezbędne niezbędna będzie wizyta na komendzie, o czym poinformują nas policjanci.

opr. atu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz