Bez majowych imprez.

RYBNO Z powodu epidemii koronawirusa Damian Jaworski, wójt gminy Rybno, odwołał zaplanowane na maj gminne imprezy i wyjazdy.

Na pewno wielu mieszkańców i gości będzie niepocieszonych tym, że nie odbędzie się planowany od dawna I Gminny Bieg Konstytucji 3 Maja. Miał być on połączony z mszą w intencji Ojczyzny i mieszkańców gminy oraz pokazem sprzętu wojskowego przez 37 dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej z Sochaczewa. Niestety, trzeba to odłożyć na przyszły rok. Nie będzie też uroczystej fety z okazji Dnia Strażaka, która miała odbyć się 10 maja.

Odwołane zostały również wyjazdy seniorów 6 maja do Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie, 8 maja na spektakl „Aida” w Teatrze Muzycznym Roma oraz 16 maja na Noc Muzeów do Warszawy, w trakcie którego miało być zwiedzanie Zamku Królewskiego oraz Pałacu Prezydenckiego. Nie będzie też wypadu mieszkańców gminy 23 maja do Ułęża na Zielone Agro Show.

Zostały także zawieszone bezpłatne badania mammograficzne 26 maja oraz badania słuchu 29 maja.

Najbardziej chyba zawiedzione będą maluchy, gdyż planowany na 31 maja festyn z okazji Dnia Dziecka nie odbędzie się.

­­– Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy oraz wszystkich gości, biorących udział w zaplanowanych wydarzeniach na terenie naszej gminy, jest najważniejsze. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli znów się spotkać na kolejnych wydarzeniach gminnych, których, mogę zagwarantować, w tym roku nie zabraknie – wspomniał wójt.

BN

fot. archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz