Bema musi poczekać.

SOCHACZEW Jak już informowaliśmy, w tegorocznym budżecie Sochaczewa na remont miejskich ulicy – w tym na położenie na nich nakładki asfaltowej – przeznaczono prawie dwa miliony złotych.

Jednak nawierzchnia asfaltowa nie pojawi się na wszystkich ulicach, ponieważ na to potrzeba o wiele więcej środków. Wiadomo już, że jedną z takich ulic jest ulica Bema, o której utwardzenie nakładką asfaltową zwrócił się do władz miasta na ostatniej sesji radny Adam Kloch. Jak zaznaczył, co prawda ulica jest utwardzona tłuczniem, ale niewiele to daje, bo wciąż powstają tam zagłębienia i wyrwy, które każdego roku trzeba wyrównywać. I dlatego najlepszym rozwiązaniem jak zasugerował radny, aby nie marnować bezustannie środków, byłoby wylanie na Bema asfaltu.

Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste. Przyjęte przez miasto zasady układania nakładki asfaltowej na uliczkach osiedlowych mówią jasno, że aby tak się stało wszystkie budynki przy danej ulicy muszą być podłączone do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Tymczasem z naszych informacji wynika, że w przypadku Bema ten warunek nie jest podobno spełniony.

jur

fot.pixabay

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz