Będzie sztandar dla dywizjonu.

Reklamy

W Urzędzie Miejskim zawiązał się Społeczny Komitet Fundatorów Sztandaru dla 37. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej stacjonującego w Bielicach.

Podczas spotkania, które odbyło się 5 czerwca, ppłk Andrzej Stachurzewski, dowódca Dywizjonu podkreślał, że jego jednostka jest bardzo mocno związana z ziemią sochaczewską, a żołnierze pielęgnują piękną tradycję współpracy z lokalną społecznością. Była ona budowana od lat 60 i 70 przez formacje, których następcą jest 37. Dywizjon.

– Chciałbym przede wszystkim podziękować w imieniu jednostki za inicjatywę nadania sztandaru. Jesteśmy ostatnim dywizjonem w brygadzie, który nie posiada swojego sztandaru, dlatego tym bardziej jest to dla nas bardzo ważna chwila – mówił ppłk Andrzej Stachurzewski. Sztandar zostanie ufundowany przez cztery samorządy: powiat sochaczewski, miasto Sochaczew, gminę Sochaczew i gminę Teresin. Znajdą się na nim symbole ściśle określone dla sztandarów jednostek wojskowych, takie jak krzyż kawalerski, dwie gałązki wawrzynu, wizerunek orła białego, numer jednostki wojskowej i napis „Bóg, Honor, Ojczyzna”, a jeśli sztandar funduje lokalna społeczność, to za zgodą Ministra Obrony Narodowej można na jednym z płatów umieścić herby miejscowości i symbole związane z historią jednostki.

– Jestem przekonany, że inicjatywa ufundowania sztandaru dla dywizjonu będzie kolejnym krokiem zbliżania wojska do lokalnej społeczności, a samorządy jeszcze mocniej zaangażują się w życie armii – mówi Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa.

Przewodniczącym honorowym komitetu został Maciej Małecki – poseł i Sekretarz Stanu w KPRM, a jego przewodniczącym burmistrz Piotr Osiecki. W skład komitetu weszli również: Jolanta Gonta – starosta sochaczewski, Mirosław Orliński – wójt gminy Sochaczew, Marek Olechowski – wójt gminy Teresin oraz Krzysztof Wasilewski – komendant Hufca ZHP w Sochaczewie.

opr. atu

Fot.: UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz