Będzie hala przy „Dwójce”.

Reklamy

Mamy dobrą wiadomość nie tylko dla uczniów, ale i całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 w Sochaczewie. Już wkrótce powinna ruszyć budowa nowej sali sportowej przy tej szkole.

Stanie się to możliwe dzięki środkom z Funduszu Inwestycji Samorządowych, zainicjowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Z funduszu do Sochaczewa trafi prawie 4,5 mln zł.

Pieniądze będą przyznawane w formie przelewów na wniosek wójtów, burmistrzów i starostów. Tarcza zakłada zero biurokracji, maksimum pomocy i możliwość wykorzystania dotacji także po 2020 roku. Pomysł prezydenta Andrzeja Dudy, to bezprecedensowe wsparcie dla każdej gminy i każdego powiatu w Polsce. W skali całego kraju przeznaczamy na Tarczę dla samorządów aż 6 miliarda złotych. Środki te, na naszym terenie możemy wykorzystać na inwestycje potrzebne mieszkańcom. W tym na remonty szkół i przedszkoli, wodociągi, kanalizację, a także inne działania, na które oczekują nasi mieszkańcy – powiedział minister Maciej Małecki, który poinformował sochaczewskich samorządowców o przyznanej miastu dotacji.

A ponieważ może być ona przeznaczona jedynie na inwestycje, Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa zapowiedział, że pozyskane środki zostaną wykorzystane na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2.

Pozyskane przez nas środki traktujemy jako premię za to, że Sochaczew jest miastem, gdzie się dużo inwestuje. Epidemia, spadek dochodów, wszystko to spowodowało, że z coraz większym niepokojem patrzyliśmy na realizację naszych ambitnych planów inwestycyjnych. Teraz mogę zapewnić, że nie będzie żadnych przesunięć w planowanych przez nas przedsięwzięciach. To szczególnie dobra wiadomość dla społeczności Szkoły Podstawowej numer 2, gdzie planujemy budowę nowej sali gimnastycznej. Panie ministrze, już dziś proszę przekazać zaproszenie panu prezydentowi na otwarcie nowej sali sportowej – stwierdził burmistrz Sochaczewa

Nowa hala ma mieć powierzchnię 925 mkw. Między nią a budynkiem szkoły powstanie łącznik. Hala zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażona w instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną, sanitarną, wentylację oraz c.o. Do tego dojdzie instalacja fotowoltaiczna. Przy okazji dodajmy, że w ostatnich latach miejski samorząd wybudował przy „Dwójce” wielofunkcyjne boisko oraz boisko do gry w piłkę nożną, wokół którego powstała bieżnia lekkoatletyczna.

Jerzy Szostak

Fot. UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz