Będzie drugi odwiert.

SOCHACZEW Jak wynika z informacji przekazanych nam przez Urząd Miejski w Sochaczewie, wniosek Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – dotyczący dofinansowania budowy w Trojanowie zakładu geotermalnego – przeszedł pozytywnie ocenę formalną. A to oznacza, że jest duża szansa na pozyskanie środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację inwestycji, której koszt ocenia się na prawie 30 milionów złotych.

Przypomnijmy, że zakład będzie odzyskiwał, a następnie wprowadzał do miejskiej sieci grzewczej ciepło pozyskane z wody wydobywanej z głębi ziemi. Natomiast sama woda po uzdatnieniu ma być wykorzystywana do celów komunalnych, czyli zasilić sieć wodociągową należącą do ZWiK. Ale na tym nie koniec.

Przymierzamy się nie tylko do budowy zakładu odzysku ciepła spod ziemi, ale i do wykonania w rejonie ulicy Energetycznej drugiego otworu geotermalnego o głębokości około 1600 metrów, który, w zależności od potrzeb, spełniałby dwie funkcje. Mógłby być drugim otworem zasilającym sieć wodociągową i dogrzewającym mieszkania, albo otworem chłonnym, do którego trafiałby nadmiar wody pobranej z odwiertu przy Okrężnej – mówi Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa.

dot

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz