Będą zbierać azbest.

fot.pixabay

SOCHACZEW Jeszcze w lipcu powinna się rozpocząć kolejna zbiórka azbestu na terenie Sochaczewa. Rakotwórczy materiał będzie zabierany z posesji, których właściciele zgłosili do 8 maja do Urzędu Miejskiego chęć udziału w wprowadzonej od kilku lata przez miejski samorząd akcji usuwania azbestu z terenu miasta.

Przypomnijmy, że zgodnie z przyjętymi zasadami tam gdzie właściciele domów sami poradzili zdjęli np. z dachów eternit miasto i WFOŚiGW pokryją koszty jego zabrania, transportu i utylizacji. Natomiast na posesjach eternit, który nadal leży na dachach zostanie usunięty i utylizowany przez firmę wybraną w przetargu, który został zorganizowany przez Urząd Miejski. Tegoroczna akcja usuwania azbestu potrwa do polowy października.

Dodajmy również że ci, którzy chcieliby się go pozbyć w przyszłym roku, powinni skontaktować się z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Sochaczewie. – Prosimy o kontakt telefoniczny, a wtedy wyjaśnimy, co należy zrobić, by za darmo pozbyć się eternitu z posesji – mówi Agnieszka Tomaszewska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska UM.

dot

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz