Będą przyjmować graty.

SONY DSC
Reklamy

SOCHACZEW Jak wynika z naszych informacji, już tylko od decyzji radnych zależy, czym w Sochaczewie zostanie w końcu uruchomiony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Przypomnijmy, ze próba wyłonienia w przetargu firmy, która by go zorganizowała i poprowadziła zakończyły się fiaskiem. Po prostu nie było chętnych. Dlatego miejski samorząd zamierza powierzyć organizację PSZOK należącemu do miasta Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji. Punkt byłby zorganizowany na terenie oczyszczalni ścieków. Jednak ostateczną decyzję w tej sprawie muszą podjąć radni, jednak ze względu na panującą epidemię nie wiadomo, kiedy zostanie zwołana sesja rady.

Przypomnijmy, że konieczność utworzenia nowego wynika z zakończenia działalności punktu, prowadzonego przez firmę Zebra na terenie byłego Chemitexu. Warto również dodać, że dotychczasowy PSZOK obsługiwał cały powiat sochaczewski. Tym razem tak się nie stanie, ponieważ samorządy nie mogły dojść pomiędzy sobą do porozumienia. A to z kolei oznacza, że same będą musiały takie punkty utworzyć na swoim terenie, co nakazuje im prawo. Przy okazji dodajmy, że prawo zakazuje wyrzucania gdzie popadnie tzw. gabarytów a do tych należą także opony, które ktoś wyrzucił na skarpę przy ulicy Cmentarnej.

dot

Fot.: Jerzy Szostak

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz