Beata Furman dyrektorem ZKM.

Konkurs na stanowisko dyrektora Zakładu Komunikacji Miejskiej od sierpnia obejmie Beata Furman. Zastąpi dotychczasowego szefa jednostki, Krzysztofa Sieczkowskiego, który zdecydował o przejściu na emeryturę i z ZKM-em oficjalnie pożegnał się 27 lipca.

Tego dnia w ratuszu Piotr Osiecki podziękował dyrektorowi za 19 lat pracy na stanowisku dyrektora ZKM i przypomniał, że bez jego zaangażowania nie doszłoby do realizacji choćby projektu „Sochaczewski Eko-bus”, w ramach którego na terenie miasta stanęło niemal trzydzieści nowych wiat przystankowych, uruchomiono biletomaty, elektroniczne tablice wyświetlające rozkład jazdy, powstał punkt ładowania autobusów elektrycznych. W ostatnim czasie doszło też do poważnej wymiany taboru, bo tylko w latach 2019-2020 ZKM włączył do ruchu aż dziesięć autobusów, w tym pięć fabrycznie nowych, spełniających surowe normy środowiskowe Unii Europejskiej.

Chwilę później akt powołania na stanowisko dyrektora burmistrz wręczył Beacie Furman, która doskonale zna specyfikę działalności sochaczewskiego Zakładu Komunikacji Miejskiej, gdyż od 2001 roku pracowała w nim jako główna księgowa. Z komunikacją miejską w naszym mieście związana jest zresztą o wiele dłużej. Wcześniej (1991-2001) zajmowała stanowisko specjalisty a później kierownika działu finansowo-księgowego w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, a następnie w Zakładzie Usług Komunalnych.

Jak podkreśliła komisja konkursowa oceniająca kandydatów startujących w konkursie na stanowisko szefa ZKM, Beata Furman wykazała się nie tylko doskonałą wiedzą z dziedziny finansów publicznych, lecz również znajomością specyfiki pracy w transporcie zbiorowym.

Nowej szefowej ZKM burmistrz życzył sił, wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do wyznaczonych celów.

ZKM powołano do życia w 1979 roku, gdy uruchomiono sześć linii autobusowych obsługujących głównie szkoły, stację PKP i znajdujące się na obrzeżach naszego miasta duże zakłady pracy, z którymi związana była zdecydowana większość mieszkańców, takie jak Boryszew-ERG, Energomontaż, Ceramika Budowlana, Zakłady Włókien Chemicznych „Chemitex”, Ceramika Plecewice. Zaczęło się od autosanów i jelczy, które ze względu na swój zaokrąglony kształt nazywano „ogórkami”. Później pojawiły się Jelcze M-11, ostatecznie wycofane z użytkowania w 2019 roku. Obecnie ZKM obsługuje obszar całego miasta i częściowo gmin Sochaczew, Brochów, Nowa Sucha i Kampinos. Na trasach o łącznej długości 65 km autobusy pokonują rocznie ok. 750 tys. km. Zatrzymują się na 143 przystankach, w tym 103 w granicach administracyjnych miasta.

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz