Basen Orka otwarty od dziś.

fot. MOSiR
Reklamy
Pierwszego dnia, po spowodowanej koronawirusem przerwie w działalności, zainteresowanie korzystaniem z obiektu było umiarkowane. Jednocześnie w „części mokrej” przebywało do kilku osób. Przy zachowaniu przepisów reżimu sanitarnego na basenie mogłoby przebywać do 58 osób.
Jak zaznacza dyrekcja obiektu, wszyscy klienci pływalni muszą bezwzględnie stosować się do wytycznych dla funkcjonowania basenów i saun w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce, wydanych przez Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny. Oznacza to np., że jednocześnie z oferty pływalni Orka może korzystać do 58 osób. Na całym terenie obiektu, z wyjątkiem tzw. „części mokrej”, obowiązuje noszenie maseczek. Pojawiła się wyznaczona „strefa czekania”, która zakłada, że klienci basenu nie będą zbliżali się do kas na odległość mniejszą niż 2 metry. Osoby przebywające w każdej strefie pływalni powinny zachować również między sobą 2 metry odległości.
Pierwszy dzień działalności „Orki” po przerwie przebiegł bardzo spokojnie. Jednocześnie z oferty korzystało do kilku osób.
Jeśli któraś z osób przebywających na terenie „Orki” zaczęłaby zdradzać objawy typowe dla Covid-19, zmierzona zostanie jej temperatura. W przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby, jak podwyższona temperatura, uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu taka osoba natychmiast zostanie poinstruowana o jak najszybszym zgłoszeniu się do najbliższego oddziału zakaźnego celem konsultacji z lekarzem. Potencjalnie chory będzie musiał się tam udać transportem własnym lub zadzwonić pod 112.
Zmiany zaszły też na samym basenie. Z jednego toru mogą korzystać maksymalnie cztery osoby jednocześnie. Dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk rozmieszczone zostały m.in. w przebieralniach, toaletach, a także w pomieszczeniu z natryskami. Ratownicy mają dbać o równomierne rozmieszczenie osób kąpiących się lub pływających w niecce basenowej.
Z małych niecek i jacuzzi powinno się korzystać pojedynczo lub w kilka osób pod warunkiem, że osoby te wspólnie zamieszkują. Z sauny korzystać będą mogły maksymalnie dwie osoby jednocześnie. Jedynym okryciem wierzchnim przy korzystaniu z sauny może być ręcznik. Temperatura musi być przy tym ustawiona na ponad 60 st. C.
Przy zachowaniu tych wszystkich zasad istnieje także zalecenie, by na trenie obiektu pozostawać najkrócej jak to możliwe.
MOSiR uruchomił już nieomal całą dotychczasową ofertę pływalni. Wyjątkami są jacuzzi i zjeżdżalnia wodna, które zostaną uruchomione w późniejszym terminie.
źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz