Bakteria Coli w wodzie.

Sochaczewski Sanepid wydał komunikat o warunkowej przydatności wody do spożycia. Badania wykazały obecność bakterii Coli w wodzie w kilku miejscowościach powiatu sochaczewskiego.
Próbki wody do badań pobrano w Stacji Uzdatnia Wody w Brzozówku znajdującej się w gminie Iłów. Wyniki wykazały obecność bakterii coli przy jednoczesnym wykluczeniu bakterii Escherichia Coli, co pozwoliło na wydanie komunikatu o warunkowej przydatności wody do spożycia przez ludzi. Woda nadaje się do spożycia dopiero po przegotowaniu jej przez minimum 2 minuty. Ważne jest używanie przegotowanej wody do  mycia zębów czy mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo. Woda może  być używana do kąpieli oraz użytkowych celów bez ograniczeń. W związku z pracami naprawczymi w obrębie wodociągu Brzozówek i dezynfekcją sieci wodociągowej, chlor może być wyczuwalny zarówno w zapachu jak i smaku wody.
Stacja Uzdatniania Wody w Brzozówku, gmina Iłów zaopatrującego w wodę mieszkańców miejscowości Sewerynów, Karłowo, Kaptury, Henryków, Giżyczki, Giżyce, Emilianów, Brzozówek Dobki, Brzozów Nowy, Brzozów Stary, Białocin, Wszeliwy, Aleksandrów, Załusków, Paulinka, Zalesie, Wieniec, Wisowa, Sadowo. 

AS  Fot. pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz