Autobusem na cmentarze.

fot. archiwum
Jak co roku na Wszystkich Świętych Zakład Komunikacji Miejskiej uruchamia dodatkowe linie komunikacyjne. I tak, w sobotę 31 października oraz niedzielę 1 listopada obowiązuje rozkład jazdy jak w dni świąteczne.
Dodatkowo od 31 października do 2 listopada uruchomione będą specjalne linie cmentarne. W sobotę kursować mają trzy takie linie, 1 listopada będą to cztery linie cmentarne, a w poniedziałek 2 listopada dwie zapewniające dojazd do sochaczewskich nekropolii.

Oto ich przebieg.

Linia LC1 wyruszy z cmentarza komunalnego i pojedzie ulicami Trojanowską, 600-lecia, Piłsudskiego, skręci na dworzec PKP i stąd pojedzie dalej ulicami Łuszczewskich, 15 Sierpnia, przez Malesin i Kozłów Biskupi do Energomontażu. Trasa powrotna będzie taka sama, czyli przez Kozłów Biskupi, dworzec PKP i Trojanowską pod cmentarz komunalny.

Linia LC1 ma kursować od godziny 9:00 (pierwszy kurs spod cmentarza komunalnego), do godziny 16:26.

Linia LC2 – wyruszy spod dworca PKP i pojedzie ulicami Traugutta, przez plac Kościuszki, ulicą Gawłowską pod szpital, potem zabierze pasażerów z przystanku Żuków ulica Harcerska, skręci na Chodaków, następnie przez okrąglak pojedzie pod młyn Repsza i dalej ulicami Młynarską, Łąkową i Trojanowską dotrze pod cmentarz komunalny. Trasa powrotna będzie taka sama, czyli przez Chodaków, szpital, plac św. Dominika pod dworzec PKP.

Linia LC2 ma kursować od godziny 8:00 (pierwszy kurs spod PKP), do godziny 16:10.

Linia LC3 – wyruszy z osiedla Korczaka, pojedzie ulicą Wyszogrodzką przez Chodaków  i Kistki do Trojanowa, gdzie autobus skręci w ulicę Trojanowską i zakończy bieg pod cmentarzem komunalnym. Tu także trasa powrotna będzie taka sama, czyli przez ulicę Trojanowską, Kistki i Chodaków do osiedla Korczaka.

Linia LC3 będzie kursować od godziny 8:00 (pierwszy kurs z ul. Korczaka), do godziny 14:55.

Linia LC4 – pojedzie spod dworca PKP, ulicą Traugutta, Staszica  i Trojanowską pod  cmentarz komunalny. Powrót na PKP tą samą trasą.

Linia LC4 będzie kursować od godziny 8:10 (pierwszy kurs z PKP), do godziny 15:10.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny będzie od czwartku 29 października na stronie internetowej zkm.sochaczew.pl, a od piątku 30 października na przystankach.

Przypominamy, że cały czas obowiązują limity osób mogących w jednym czasie korzystać z danego autobusu. Pasażerowie mogą zająć 30 procent wszystkich miejsc siedzących i stojących, a informacja o maksymalnej liczbie osób, którą zabiera dany autobus, jest wywieszona w każdym pojeździe. Obowiązuje też bezwzględny obowiązek zakrywania ust i nosa.

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz