Auto dla harcerzy.

fot.pixabay

SOCHACZEW Pojawiają się zawsze tam, gdzie coś się dzieje – w chwilach radosnych, podniosłych, ale też tam, gdzie pojawia się tragedia. Niejednokrotnie udowodnili, że można na nich liczyć o każdej porze dnia i nocy. Tacy są harcerze, również ci z Hufca ZHP Sochaczew.

Aby skutecznie nieść pomoc, a także móc realizować marzenia potrzeba około 30 000 złotych, które chcieliby przeznaczyć na zakup używanego samochodu dostawczego dla hufca. Obecnie na wyposażeniu znajduje się blisko 30-letni „staruszek”, który jest tak wyeksploatowany, że koszt jego naprawy znacznie przewyższałby jego wartość.

Dlatego harcerze zdecydowali się na zakup nowego auta. Jednak posiadane przez nich środki nie są wystarczające. Możemy im w tym pomóc poprzez zbiórkę prowadzona na portalu zrzutka.pl zatytułowaną „Sochaczewscy harcerze zbierają na samochód”.

Dodajmy, że samochód najbardziej przydał się w czasie kwarantanny społecznej, kiedy to w ramach służby pełnoletni harcerze i instruktorzy pomagali osobom starszym, samotnym i wszystkim, którzy z obawy o własne zdrowie nie mogli samodzielnie zrobić zakupów, wykupić leków, czy załatwić pilnej sprawy w urzędzie.

Walka z koronawirusem trwa nadal, a wprowadzone obostrzenia stawiają przed harcerzami kolejne, coraz trudniejsze, wyzwania w pełnieniu służby w tym trudnym czasie.

opr. es

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz