Areszt za pobicie i usiłowanie wymuszenia kilkunastu tysięcy złotych.

fot.policja
Reklamy

Pobili mieszkańca gminy Sochaczew i chcieli wymusić od niego kilkanaście tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali już trzech mężczyzn podejrzanych o przestępstwo. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu Za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie czwartego podejrzanego jest kwestią czasu.

Policjanci z Sochaczewa pracowali nad sprawą usiłowania wymuszenia rozbójniczego, do którego doszło 10 maja w gminie Sochaczew. Z ustaleń wynikało, że kilku sprawców przyjechało do 32 – latka, pobili go i zażądali wydania kilkunastu tysięcy złotych.

Kryminalni od razu rozpoczęli poszukiwania sprawców.  Kilka dni później zatrzymali pierwszego z podejrzanych. Podczas wykonywanych czynności wobec 30 – letniego mieszkańca gminy Młodzieszyn, policjanci znaleźli ponad 8 gramów amfetaminy. Mężczyzna został doprowadzony do sochaczewskiej komendy.

Dzień później zatrzymano kolejnych dwóch podejrzanych. 35 – letni mieszkaniec gminy Teresin i 30 – letni sochaczewianin również trafili do policyjnego aresztu.

W piątek wszyscy trzej usłyszeli prokuratorskie zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego i spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo, pierwszy z zatrzymanych odpowie za posiadanie środków odurzających.

Dzięki efektywnej współpracy sochaczewskich policjantów i prokuratorów, po zapoznaniu się z zebranym materiałem, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie czwartego z podejrzanych jest kwestią czasu.

KPP Sochaczew

fot.policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz