Apel o pomoc.

fot.pixabay

NOWA SUCHA W związku ze spadkiem temperatur Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Suchej prosi mieszkańców o sygnały i informacje w sprawie osób samotnych, starszych, wymagających pomocy i wsparcia oraz bezdomnych przebywających w opuszczonych ruderach na terenie gminy.

„Każdy sygnał jest niezwykle cenny, a szybka i właściwa reakcja może uratować ludzkie życie. Jeżeli posiadają Państwo informacje o osobach bezdomnych lub potrzebujących pomocy w okresie mrozów, prosimy o kontakt z nami w godzinach 7.15-15.15, a we wtorki 9.00-17.00. Można też zgłaszać sygnały telefonicznie pod numer 46 861 20 51 wewnętrzny 26, 28, na komórkę 508 128 172 lub na numer policji  997 lub 112″ – informuje Urząd Gminy w Nowej Suchej.

Jednocześnie urząd gminy przypomina, że Centrum Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego uruchomiło bezpłatną, całodobową linię telefoniczną z nr 987, obejmującą również gminy powiatu sochaczewskiego. W Centrum można otrzymać informację o placówkach dla osób bezdomnych, a na stronie internetowej zaktualizowany wykaz noclegowni, schronisk, jadłodajni oraz placówek pomocy doraźnej. Podobne apele pojawiły się na stronach urzędów gmin w Rybnie, Mlodzieszynie, Iłowie i Brochowie, gdzie tamtejsze GOPS-y również czekają na zgłoszenia od swoich mieszkańców. Wystarczy zgłosić sprawę w GOPS lub urzędzie gminy.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz