Apel o empatię i wrażliwość….

Reklamy
Burmistrz Piotr Osiecki kolejny raz prosi i apeluje do sochaczewian o międzysąsiedzką solidarność, o sprawdzenie, czy w pobliżu nie mieszka ktoś samotny, chory, po zabiegu operacyjnym uniemożliwiającym wychodzenie z domu.

– Może wystarczy kupić pieczywo, odebrać paczkę, zanieść pismo do urzędu, wyręczyć w prostych czynnościach, byle tylko osoba z grupy podwyższonego ryzyka nie musiała wychodzić z domu. Polska jest objęta swego rodzaju kwarantanną, a na pozostanie w domach powinni bezwzględnie postawić seniorzy, osoby po przeszczepach, chorobach obniżających odporność. W tym trudnym czasie okażmy sobie solidarność. Nie raz pokazaliśmy, że szczególnie w czasach próby potrafimy wyzwolić pokłady serdeczności. Zapukajmy do mieszkania sąsiada, zapytajmy czy czegoś nie potrzebuje – mówi burmistrz Piotr Osiecki.

I przypomina, że osoby starsze, chore, samotne i niepełnosprawne, które nie mogą liczyć na wsparcie kogoś bliskiego lub sąsiada, o pomoc mogą poprosić Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Na podstawie zarządzenia burmistrza sprzed kilku dni, pracownicy MOPS – wspomagani przez dorosłych harcerzy – zrobią najpilniejsze zakupy, dostarczą leki, załatwią niecierpiącą zwłoki sprawę urzędową, wyniosą śmieci czy wyprowadzą psa na spacer. Wnioski o tego rodzaju pomoc należy składać w MOPS. Można to zrobić telefonicznie pod numerami 863-14-81 lub 863-14-82.

UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz