Apel Moniki Pietrzyk Wójt Gminy Młodzieszyn.

Reklamy

Szanowni Państwo,

Dla nas wszystkich obecna sytuacja związana z epidemią koronawirusa nie jest łatwa. Dlatego w Urzędzie Gminy Młodzieszyn oraz jednostkach podległych wprowadziliśmy zmiany organizacyjne mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Kasa w Urzędzie Gminy jest nieczynna, płatności za podatek i odbiór odpadów proszę dokonywać na nr konta Gminy Młodzieszyn, który podany jest na naszej stronie. Zamknięta jest również kasa w Gminnym Zakładzie Gospodarki Komunalnej oraz wstrzymana jest praca inkasenta, w tym przypadku również proszę, aby opłaty z tytułu dostawy wody i odbioru ścieków były dokonywane na nr konta zakładu.

W urzędzie gminy, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej i Gminnym Zakładzie Gospodarki Komunalnej wstrzymane są przyjęcia interesantów, bezpośrednio załatwiane będą tylko sprawy niezbędne. W Urzędzie Stanu Cywilnego sporządzanie aktów zgonu. Urząd pracuje bez zakłóceń, zadania są realizowane terminowo i w pełnej ciągłości. Mogą Państwo kontaktować się z pracownikami telefonicznie, mailowo lub przez platformę ePUAP. Wszystkie dokumenty dotyczące prowadzonych postępowań będą Państwu dostarczone pocztą. Ze względu na bezpieczeństwo Państwa jak i pracowników takie rozwiązanie było konieczne.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Młodzieszynie oferuje pomoc naszym mieszkańcom z grupy “podwyższonego ryzyka”. W sprawie otrzymania pomocy lub wskazania osoby jej potrzebującej proszę kontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Z uwagi na zagrożenie koronawirusem i spowodowane tym ograniczenia, mogą Państwo skorzystać z pomocy terapeuty/psychologa, pod numerem telefonu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W związku z przedłużeniem terminu zamknięcia placówek oświatowych, w okresie od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r. nauka obowiązkowo odbywać się będzie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dlatego bardzo proszę zaglądać na strony internetowe szkół, gdzie będą zamieszczane wszystkie niezbędne informacje.

W związku z ogłoszonym stanem epidemii na terenie Polski uruchomiliśmy Ochotnicze Straże Pożarne w Młodzieszynie  i Kamionie, które rozpoczęły akcję, mającą skłonić mieszkańców do pozostawania w domu. Druhowie patrolują wszystkie miejscowości gminy Młodzieszyn i informują przez megafon, jak postępować w związku z ogłoszonym przez rząd stanem epidemii.

Ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację i konieczność reagowania na bieżące zmiany, zachęcam Państwa do śledzenia strony internetowej urzędu: www.mlodzieszyn.pl na której została utworzona zakładka: Koronawirus – aktualne informacje i zalecenia, oraz naszego profilu na Facebooku: Urząd Gminy Młodzieszyn.

Zdrowie Państwa i Państwa Najbliższych jest najważniejsze, dlatego bądźmy jako społeczeństwo odpowiedzialni i solidarni w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Wykażmy maksymalną ostrożność minimalizując kontakty i spotkania, oraz stosujmy się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Wprowadzone ograniczenia mają na celu poprawę bezpieczeństwa nas wszystkich, w związku z czym zachęcam do przyłączenia się do akcji „ZOSTAŃ W DOMU”.

Życzę Państwu zdrowia i liczę na współpracę w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

Wójt Gminy Młodzieszyn – Monika Pietrzyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz