Ankieta pomoże.

TERESIN Na terenie całego kraju trwa obecnie Powszechny Spis Rolny. Rozpoczął się 1 września, a zakończy 30 listopada br. Spisywane są gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą.

I tu rodzi się niejaki problem, bo okazuje się, że nie wszyscy adresaci spisu posiadają wiedzę, czy faktycznie mają statut rolnika. Aby sprawdzić, czy przypadkiem dana osoba nie uchyla się od obowiązku udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020, ponieważ nie wie, czy rolnikiem jest, należy wziąć udział w krótkiej, pomocnej i anonimowej ankiecie.

Ankieta dostępna jest na stronie Urzędu Gminy Teresin www.teresin.pl. Trzeba tylko zaznaczyć prawidłową odpowiedź zgodną ze stanem faktycznym na 1 czerwca 2020 roku. Całość zajmuje około 3 minut. Co ciekawe, jest ona tak skonstruowana, że jeśli choć jedna kratka została przez odpowiadającego znaczona, to tym samym podlega on obowiązkowemu spisowi rolnemu. Wówczas, aby dopełnić ustawowy obowiązek, trzeba skontaktować się z infolinią spisową 22 279 99 99 lub spisać się przez Internet. Przypominamy, że brak dopełnienia obowiązku może wiązać się z konsekwencjami (kara grzywny) zgodnie z artykułem 57 ustawy o statystyce publicznej.

odol

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz