Amfiteatr wychodzi z ziemi.

SONY DSC

 Sprzyjająca aura pozwoliła na przyspieszenie tempa prac związanych z budową nowego amfiteatru. Wykonawca inwestycji zakończył już budowę ścian nośnych pierwszej jego części od strony ulicy Staszica. Wylano także fundamentu pod drugi fragment amfiteatru od ulicy Podzamcze. Jednocześnie trwają prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę samej sceny.

Tym samym już teraz wyłania się obraz powstającego budynku o długości na ponad 140 metrów i wysokiego na 9 metrów, który zastąpi istniejącą do niedawna w tym miejscu muszlę koncertową.

Nowy amfiteatr pomieści 894 widzów. Do tego dojdzie około 2 tysięcy miejsc stojących. Na widownię będzie można wchodzić zarówno od strony ulicy Traugutta, jak i od ulicy Podzamcze. Ze względu na kształt budynku scenicznego, widownia zostanie poszerzona o część obecnego parkingu przy ulicy Podzamcze, z której bezpośrednio będzie można na nią wchodzić. Drugie wejście na widownię zaplanowano od skrzyżowania z ulicą Traugutta. Z kolei od strony południowo-wschodniej widownia zostanie rozbudowana w kierunku istniejącego obecnie wejścia na zamek. Sama inwestycja ma zostać zakończona w drugiej połowie tego roku.

atu

Fot.: Jerzy Szostak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz