Amfiteatr rośnie.

SONY DSC

Przystąpiono do stawiania szalunków ścian drugiej części nowego amfiteatru. Przystąpiono również do wylewania fundamentów, na których zostanie usytuowana jego widownia.

Przypomnijmy, że koszt budowy jednego z najładniejszych na Mazowszu amfiteatrów, który zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku, wyniesie 11,8 milionów złotych. Większość tych środków pochodzi z funduszy zewnętrznych pozyskanych przez miejski samorząd.

Dodajmy, że nowy amfiteatr został zaprojektowany przez czołowe europejskie biuro architektoniczne – Heinle, Wischer und Partner Architekci. W przeciwieństwie do byłej muszli, nie będzie przesłaniał widoku zamku osobom siedzącym na widowni. Obiekt zostanie wpisany w otoczenie wzgórza zamkowego nie tylko poprzez półkolisty kształt, ale i samą scenę. A ta będzie otwarta na wzgórze zamkowe.

Wszystkie części amfiteatru zostaną przykryte wspólnym dachem, pełniącym jednocześnie funkcję ciągu pieszo-rowerowego. Będzie się ona zaczynała w parku przy ulicy Traugutta, a kończyła przy ulicy Podzamcze. Natomiast na tyłach budynku powstanie druga ścieżka, którą od strony ulicy Traugutta będzie można dotrzeć zarówno do schodów prowadzących na zamek, jak i na nadrzeczne bulwary oraz do ulicy Podzamcze.

Sam amfiteatr pomieści 894 widzów. Do tego dojdzie około 2 tysięcy miejsc stojących. Ocenia się jednak, że ze względu na ukształtowanie terenu i położenie sceny w niecce, widowiska w nowym amfiteatrze będzie mogło oglądać dużo więcej osób.

Na widownię będzie można wchodzić zarówno od strony ulicy Traugutta, jak i od ulicy Podzamcze.

jur

Fot. Jerzy Szostak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz