Amfiteatr powstanie z poślizgiem.

SOCHACZEW Podczas ostatniej sesji miejscy radni zdecydowali o zmniejszeniu tegorocznych wydatków związanych z budową amfiteatru na Podzamczu.

Chodzi o kwot 216,3 tysięcy złotych. Zostanie ona wypłacona wykonawcy inwestycji w przyszłym roku. Wynika to z decyzji władz miasta, które na prośbę wykonawcy przedłużyły termin zakończenia budowy nowego amfiteatru.

Powodem opóźnienia była konieczność wykonania dodatkowych prac, które należało przeprowadzić po zakończeniu badań archeologicznych, które trwały kilka tygodni. W ich wyniku, w miejscu, w którym obecnie trwa budowa jednego z budynków amfiteatru, powstała prawie sześciometrowa dziura. Aby ją zasypać, należało przeprowadzić nie tylko specjalistyczne badania geologiczne, ale także zastosować specjalne metody utwardzania gruntu, które pozwolą w tym miejscu posadowić ciężką, żelbetonową konstrukcję. Została on już w części wybudowana i będzie stanowiła nie tylko zaplecze sceny, ale również podstawę dla ciągu pieszo-rowerowego umieszczonego na dachu amfiteatru. Ciąg ten będzie się zaczynał w parku przy ulicy Traugutta, a kończył przy ulicy Podzamcze.

Jak wynika z naszych informacji, w związku z poślizgiem amfiteatr zostanie otwarty wiosną 2021 roku. Co z kolei oznacza, że przyszłoroczne święto miasta po latach przerwy znów wróci na Podzamcze.

jur

Fot.: Jerzy Szostak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz