Amfiteatr już za miesiąc.

SONY DSC

Już niedługo, czyli pod kwietnia zakończy się realizacja jednego z największych projektów realizowanych przez miejski samorząd. Dotyczył on zagospodarowania terenów nad Bzurą i wokół wzgórza zamkowego.

Przywrócenia mieszkańcom Sochaczewa zdewastowanych do tej pory terenów, a trwający kilka lat, kosztował kilkadziesiąt milionów złotych. Większość tych środków miastu udało się pozyskać ze środków zewnętrznych. W pierwszym etapie projektu zabezpieczono przed osuwaniem się wzgórze zamkowe i dokonano rewitalizacji ruin zamku książąt mazowieckich. W kolejnych latach odnowiono park przy ulicy Traugutta, przebudowano ulicę Podzamcze, wybudowano nadrzeczne bulwary oraz nową przystań.

Ostatnim elementem projektu jest budowa nowego amfiteatru. Prace związane z jego budową są już na finiszu. Pod koniec stycznia zamontowano lampy, które po zapadnięciu zmroku będą oświetlać obiekt. Do ustawienie pozostały jeszcze latarnie od strony ulic Traugutta i Podzamcze. Natomiast obecnie trwa montaż balustrady wzdłuż ścieżki spacerowej biegnącej na dachy amfiteatru. Wykonawca inwestycji przystąpił również do montowania siedlisk na widowni. Dodajmy, że pomieści ona 894 miejsc siedzących, rozplanowane są one w 8 rzędach o różnicy wysokości 45 cm, podzielone na 5 sektorów ograniczonych ciągami schodów. Ocenia się jednak, że – ze względu na ukształtowanie terenu i położenie sceny w niecce – widowiska w nowym amfiteatrze będzie mogło oglądać dużo więcej osób. Trwają również prace porządkowe wokół samego obiektu, gdzie dokonano nowych nasadzeń jak i utworzono trawniki.

Warto przypomnieć, że zagospodarowanie tego rejonu Sochaczewa było jednym z największych projektów miejskiego samorządu od 1990 roku. Większą inwestycją była jedynie budowa kanalizacji sanitarnej, na którą wydano ponad 100 milionów.

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz