Aleja 600-lecia poczeka.

Po raz kolejny nie udało się wyłonić wykonawcy dokumentacji technicznej dotyczącej przebudowy Al. 600-lecia. Przypomnijmy, że chodzi o fragment ulicy od przejazdu kolejowego w Kistkach do skrzyżowania z ulicą Trojanowską i Staszica.

Przypomnijmy, że dokumentacja miała pozwolić Mazowieckiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich na zarezerwowanie w przyszłorocznym budżecie środków na rozpoczęcie inwestycji. A ta miała być kolejnym, wspólnym przedsięwzięciem MZDW i miasta. Okazuje się jednak, że może to być trudne, ponieważ oferty, które wpłynęły na ogłoszony już po raz drugi przetarg, drastycznie przewyższały kwotę, jaką miasto zarezerwowało na ten cel.

Niewykluczone, że przetarg na wykonanie przebudowy ogłosi MZDW, a miasto tylko go dofinansuje środkami, które na ten cel przeznaczyli radni, czyli kwotą 155 tys. złotych.

Może się jednak okazać, że z opracowaniem projektu trzeba będzie poczekać, co ma związek z planowaną przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie budową nowego mostu na Bzurze. Jeden z wariantów i najbardziej optymalny zakłada, że przeprawa powstałaby tuż obok działki po spalonym młynie w Trojanowie.

W przypadku, gdyby przy projektowaniu przebudowy Alei nie uwzględniono tego wariantu, a zostałby on zrealizowany, to przy budowie mostu nowe skrzyżowanie Al. 600-lecia z Trojanowską i Staszica trzeba byłoby przebudowywać po raz kolejny, ze względu na małą przepustowość.

dot

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz