Akt notarialny na działkę przy Głowackiego podpisany. Wiemy co i kiedy powstanie.

Na początku stycznia br. informowaliśmy, iż samorząd powiatowy sprzedał działkę przy ul. Głowackiego w Sochaczewie. Teren o powierzchni 31 259 metrów kwadratowych, na którym odbywały się co roku w kwietniu Mazowieckie Targi Rolne i Przedsiębiorczości został zakupiony przez firmę VFM z Warszawy za 8 milionów 390 tysięcy złotych. Działka to pozostałość po gospodarstwie pomocniczym pobliskiej szkoły – ZS RCKU.

Tymczasem, 4 marca br. między władzami powiatu a właścicielami firmy podpisany został akt notarialny, a co za tym idzie pełnoprawnym właścicielem działki przy ul. Głowackiego stała się warszawska spółka deweloperska z doświadczeniem w zakresie budownictwa oraz w nieruchomości. Jak zapewnia Tadeusz Głuchowski, wicestarosta – pieniądze w terminie wpłynęły na konto urzędu i zostaną zabezpieczone na poczet powiatowych inwestycji.

Warto przypomnieć, iż powiatowa działka cieszyła się dużym zainteresowaniem developerów, o czym świadczy fakt, iż do przetargu przystąpiło aż pięć firm a licytowana kwota podnosząca cenę podbijana była 47 razy, każdorazowo o kwotę wyższą niż 1% ceny wywoławczej. Firma, która nabyła działkę przy ul. Głowackiego znana jest w Sochaczewie, chociażby z budowy nowoczesnych apartamentów przy ul. Okrzei i Otwartej, a wkrótce przystąpi do budowy osiedla bloków przy ul. Olimpijskiej.

Praktycznie niezabudowany teren w przeciągu kilku najbliższych lat zostanie zagospodarowany. Jak dowiedzieliśmy się od Michała Zaczkowskiego, członka Zarządu ds. Inwestycji I CIO w VFM – firma w ramach projektu przy ul. Głowackiego planuje realizację 5 kondygnacyjnych, kameralnych budynków mieszkalnych z prywatnymi częściami zielonymi, garażami podziemnymi wraz z towarzyszącymi usługami zlokalizowanymi w rewitalizowanych budynkach zabytkowych. Rozpoczęcie budowy pierwszych dwóch budynków mieszkalnych na ok. 90 mieszkań planowane jest na III kwartał 2021 roku.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz