Akcja Masz Głos.

fot.pixabay

REGION Do akcji Masz Głos 2021 mogą już zgłaszać się organizacje społeczne, grupy nieformalne, aktywistki i aktywiści, którzy chcą zmieniać swoje najbliższe otoczenie. Jednocześnie w swe działania angażując mieszkańców i władze lokalne.

Zakres prac może być różnorodny – ekologia, przestrzeń publiczna, lokalne przepisy, edukacja, działania na rzecz młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnościami. Każda z tych inicjatyw jest ważna. Aby się zapisać, wystarczy wejść na stronę www.maszglos.pl między 15 lutego a 8 marca  i dokonać aplikacji.

Udział w akcji Masz Głos trwa 10 miesięcy i jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy dostają wsparcie merytoryczne, a także pomoc w przygotowaniu planu działania, określeniu celu i realizacji pomysłu we współpracy z władzą lokalną i otoczeniem.

Najlepiej współpracujące społeczności mają szansę na prestiżową nagrodę Super Samorząd, przyznawaną przez Fundację Batorego. Nagroda przynosi gminie uznanie jako sprawnie funkcjonującej społeczności samorządowej. Obecna edycja programu jest kolejną, ale rozpoczynającą się po raz pierwszy w czasie trwania pandemii.

BN

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz